Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudok fejni?

Miért nem tudok fejni?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hetes, néha borzalmasan szopik. Csak védővel veszi el kezdettől a cicit, de ezzel megy a szoptatás. Csak néha rángatja magát, belesír a cicimbe, vagy egyszerűen kiköpi. Ezt többször éjjel csinálta, vagy legalábbis úgy rémlik. Ezért arra gondoltam éjjelre lefejem neki a tejet, hátha úgy jobb lesz az éjszaka. Egy mellből 45-50 mlt sikerült fejnem. Meddig kéne fejni, hogy több jöjjön? Ez tuti kevés már neki. Avent kézivel fejtem. Lehet én nem vagyok alkalmas a fejésre? Járt így már más is?

2014. márc. 2. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig kétszer sikerült fejni, 30-akat, de azóta sem, pedig nekem is Avent kézim van, azzal próbálom.

Örülnék, ha valaki mondana valami okosat, mit csinálok rosszul, mert én is szeretném látni, mennyit eszik meg a kisfiam, mert párszor már pótolnunk kellett tápszerrel, mert nem volt neki elég, amit szopott és elalszik gyakran a cicin.

2014. márc. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lcs ***** válasza:
Esetleg próbáljátok meg az elektromos mellszívót, a medela mini nekem nagyon bevált, kézivel szinte semmit nem tudtam fejni, ezzel sikerült. meg van a fejésnek is a menete, nekem védőnő javasolta hány percig fejjek felváltva mindkét mellből (7-7/5-5/3-3/1-1 perc). de persze mindenki maga rájön úgyis, hogy hogyan kényelmes, és érzitek ha már üres a cici :) nekem volt olyan is, hogy majdnem 10 perc után indult meg a bal mellemből a tej...(a fejéssel tudjátok gyarapítani is a tejet, illetve meg lehet próbálni homeos bogyókat). a kérdezőnek esetleg meg lehetne próbálni egy szoptatási tanácsadót, ők sokszor tudnak segíteni abban, hogy megfelelő szoptatási technikát mutassanak, ami a babának és neked is jó, és még 6 hetesen semmi nincs veszve!
2014. márc. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kezivel nekem se sikerult max. 60akat! Elektromosat vettunk azzal 240-270!

Vannak orvosi berelheto verziok is! Tesomnak bereltem 10e kaukciot kertek es havi 3ezer volt a gep, mikor visszaadtuk a gepet sertetlenul visszaadtak a 10est!


Nekem is avent volt a kezi de valahogy olyan bena a kialakitasa, hogy nem jo! Elektromosbol "jo volt" de 50 perc volt egy fejes!

Nekem egyaltalan nem cicizett igy a 3orankenti idotartambol szamoljatok ki mi jutott akar ejjel is pihenesre! Semmi! A medela (orvosi) tesomnak 20perc volt! Maximum!

Megegyszer nem vennek aventet! Vateran talaltam a mellszivok kozt a berbeadast!

2014. márc. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint te éjjel evés előtt fejtél? Akkor.kezdtél amikor.már hallottad a picit, vagy idöre keltél? Mert az enyém változó időpontokban ébred, ezért pl ez is kérdésem, hogy mikor.fejjek? Én arra gondoltam este fekvés előtt, csak nem tudom éjjel hogy melegítsem fel...
2014. márc. 2. 18:34
 5/10 anonim ***** válasza:

Ejjel ugy csinaltam hogy 2 orankent csorgott a telo, 3. Oraban etetes, bufiztetes visszaaltatas es gyors mosogatas es osszekeszites a 2 ora mulva esedekes fejesre...

Nagyon nagyon megterhelo, ha ezt akarnad csinalni lebeszelnelek!

Ejjelre inkabb tapszereznek mar hogy aludni is tudjak! Vagy napkozben fejni, fejni,fejni, hogy maradjon 1-2 uveg kaja ejjelre is amit csak picit meglangYitasz Neki! Ha nap kozben fejsz 220akat de nem eszik csak 180at akkor siman osszejon 1 uveg ejjelre is!

2014. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lcs ***** válasza:

hallottál már esetleg a medela SNS szoptanít készülékről?:) én használtam ilyet amikor még ment a tejtermelő próbálkozás..:) nézd meg a linket, hátha esetleg ezzel tudsz könnyíteni az evéseken, és a tejcsi is jobban beindul.


[link]

2014. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tejem az van, csak szörnyen eszik. Most a legújabb, hogy szopizik, sír, elhúzza a fejét, szopizik, sír és így tovább. Aztán egyszer csak elbóbiskol és akkor nagyjából nyugodtan fejezi be a szopit. :-( Totál nem értem, pedig jön a tej. Lehet rossz az íze, vagy a szagom, vagy mi lehet? Kinövi ezt?
2014. márc. 4. 17:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia, 1-es vagyok, ma voltam szoptatási tanácsadónál.

Azt mondta, hogy inkább reggel fejjek, mert akkor van a legtöbb tej.

Jó az is, ha forró zuhany alá állunk, az is serkenti, én ma reggel forró alá álltam, és utána amikor kijöttem a fürdőből, ömlött a tej a cicimből a földre.

Sokan mondták, hogy a kézivel nem boldogultak, de az elektromossal meg nagyon sokat, mi most rendeltünk egyet, hogy kipróbáljuk.

A szoptatási tanácsadó megmutatta a kézi fejést is, de az elég lassú és macerás, plusz egy kézzel fogni a poharat, másikkal a mellet fejni nekem nem nagyon megy...

2014. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

okés, megpróbálom. :-) A melegtól nekem is folyik a tejem :-)

És akkor cumisüvegböl odádod majd neki? Vagy csak a maradékot akarod lefejni?

2014. márc. 5. 09:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, odaadom neki, ma sikerült reggel lefejni 40-et, azt szopás után megkapta.

Igaz, a szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy a cumis üveget felejtsük el, inkább pohárból vagy fecskendőből adjuk neki.

2014. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!