Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 10napos, nagyon...

Pompom3 kérdése:

Kislányom 10napos, nagyon nehezen szopizik. Ha lefejném a tejet/sok tejem van! /és ha cumis üvegből adnám neki, azzal "elrontanám" a babám?

Figyelt kérdés
Nehezen tudja megfogni a bimbóm, és ha sikerül is neki nagyon fáj,15 perc mire sikerül neki megfogni, ez az idő alatt sír és rengeteg levegőt nyel utána pedig fáj a hasa. Minden szopinál a könnyeimmel küszködöm nagyon fájnak a bimbóim.
2014. márc. 11. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de igen ha ilyen nehéz neki a szopi akkor elég nagy rá az esély, hogy a könnyebb utat választaná és rászokna a cumisüvegre...


Tudom, hogy most semmi másra nem tudsz gondolni csak, hogy milyen rossz (legalábbis én így voltam vele), de ha megszokjátok egymás sokkal könnyebb lesz.


Bimbóvédőt próbáltad? Egy szoptatási tanácsadót is érdemes esetleg megkeresni. Én is nagyon szenvedtem az első hetekben, de utána jobb lett és most nagyon hálás vagyok a "sorsnak", hogy még mindig szoptathatom a babám. (8 hónapos)


DE ha mégis úgy alakul, hogy te mindent megteszel még se megy a szopi, akkor sem leszel rossz anya attól, hogy cumisüvegből kapja a tejet... szóval tönkre ne tedd magad emiatt, de azért próbálj kitartani és szoptatni.


Sok sikert, jobb lesz! :)

2014. márc. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Igen,így van,arra gondolok és sírok közben,hogy biztos én nem csinálok valamit jól és hogy nem vagyok jó anyja a kislányomnak.Együtt sírunk minden szopi előtt még küszködik a bimbó elkapásával. Azért is gondoltam,hogy cumis üvegből etetném,hogy akkor talán nem nyelne annyi levegőt és nem fájna a hasa...
2014. márc. 11. 09:30
 3/12 anonim ***** válasza:

Az a baj az üveggel, hogy a baba nagy eséllyel teljesen átszokik rá, mert abból azonnal és könnyen jön, a tejed pedig a csak fejés hatására szintén sanszosan apadni kezd.

Ha van még benned erő és kitartás, akkor próbálkozzatok a szopival! A melledet Garmastan kenőccsel kenhetnéd, ez csodákra képes. A baba még nagyon picike, de idővel belejönne, és Neked hosszútávon a szoptatás nagyságrendekkel egyszerűbb, mint az örökös fejés. Minden kezdet nehéz, de ha jól megalapozzátok, később nyert ügyetek lesz.

2014. márc. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbálkozunk még természetesen!Legközelebbi szopinál kipróbálunk valami más testhelyzetet,mert eddig csak fekve próbáltuk a szopit.Nagymellűeknek milyen pozició a legelőnyösebb?
2014. márc. 11. 09:46
 5/12 anonim ***** válasza:

Bocs, ha evidens dolgot írok, de hátha csak ennyi a bibi: Simítsd meg az arcát a mellbimbóddal és amikor nagyra kitátja (reflex), akkor határozottan és totál tövig told a szájába (nem fog megfulladni). Elvileg a mellbimbó vége a szájürege puha hátsó részéhez kell érjen, és a bimbóudvart kell összeszorítania, fejnie az ajkával. Ez lenne a jó technika, amikor neked sem fáj.

Ha nem megy, akkor annak lehet oka, hogy túl nagy a mellbimbód az ő szájához - ez simán lehet a túl feszes cicitől is (fejj belőle pár cseppet a szoptatás megkezdése előtt), vagy lehet persze alkatilag nagy vagy lapos (ilyenkor érdemes kipróbálni a bimbóvédőt, kiemelőt), vagy néhány babánál előfordul nyelvfék, amit a gyerekorvos tud megállapítani.

A melledre használj valami mellápoló krémet - több olyan is létezik, amit nem kell lemosni.


A cumisüveg meg tényleg bekavarhat. Nem feltétlenül, de sajnos ezt csak utólag derülne ki. Amíg bírod, törekedj a szoptatásra, mert - csak a te szempontjaid nézve - fele annyi idővel és munkával jár, mint fejni és utána még etetni.

A hasfájósságon sem biztos, hogy segítene a cumi. Első körben - ha nem tetted - próbáld ki, hogy sokáig (pl. mellenként 10 perc) büfizeteted. Infacolt is be lehet vetni. Aztán meg a legtöbb baba átlag 3 hós koráig mindenképp hasfájós vagy van hasfájós napszaka, bármit csinálnak vele - erre is jó felkészülni lelkileg.

2014. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló,amiket írtál már mindent kipróbáltunk,kivéve a bimbó vedőt,amit a következő szopinál fogok kipróbálni egy másik testhelyzettel együtt.A bimbóm nem nagy,éppen hogy kicsi és nem is áll kifelé rendesen.
2014. márc. 11. 09:57
 7/12 lyna82 ***** válasza:
Szia nekem a második babámnál volt hasonló problémám.Biztos észrevetted,hogy fejés közben jobban megnyúlik a bimbód.Érdemes szopi elött egy picid fejned,utána hátha jobban elkapja.Nekünk ez vált be,utána nem is kellett fejnem magától elkapta rendesen.Ha így sem megy,jöhet a bimbóvédő! :-)
2014. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A bimbóm nem nagy,éppen hogy kicsi és nem is áll kifelé rendesen."


1-es vagyok

Nekem pont emiatt adtak bimbóvédőt anno már a kórházban és eleinte azt használtam. Erre is rászokhat a baba (ismerősömnél rá is szokott), de egyrészt ha rászokik az is csak a kényelmetlenség miatt baj (mindig elővenni, tisztítani, stb-stb), amúgy simán lehet azzal is szoptatni akármeddig, másrészt ha nem használod sokáig akkor nem is fog feltétlen rászokni.


Nekem pár hét alatt szépen "kijött" a mellbimbóm, most már senki meg nem mondaná, hogy volt idő, mikor nem állt ki rendesen :D:D

2014. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Éppen az utolsó szopinál próbáltam a bimbó védőt de ugy sem ment!Viszont üvegből nagyon szépen evett és most alszik.Esetleg van bimbó védőnél több méret?
2014. márc. 11. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:

Éppen az van, hogy nem a mellbimbót kell a szájába tolni, hanem a babát a mellre rakni.

Amikor nagyra kitátja a száját, akkor gyorsan szinte rátolni a mellre (1 hete voltunk szoptatási tanácsadónál, én is rosszul csináltam....)

Pocak a pocak felé nézzen.

Vegyél szoptatós párnát, nagyon hasznos.

A melledet ne kend semmivel, hanem anyatejjel kend be, pl. amikor otthon vagy egyedül, fedetlen kebellel, és hagyd rászáradni, ez a legjobb, és begyógyítja (ezt is a tanácsadó mondta).

Ha meg mindenképpen cumi, akkor Calma etetőfejjel, abból ugyanúgy kell szívnia, mintha a mellet szívná:

[link]


[link]

2014. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!