Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislanyom meg szopizik de mar...

Kislanyom meg szopizik de mar tervezzuk a kistestvert es azt szeretnem ha magatol leszokna, azt olvastam ha terhes maradok akkor megvaltozik a tej ize es nem fogja kerni tobbet tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 31. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tapasztalat, de én is hallottam, és ez így logikus is, így találta ki a természet és így működött, amikor még 8-10 gyereket szültek és 3 évig szoptattak.
2014. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 éves, 2 naposan szopizott utoljára. Másnap már nem fogadta el a cicit, ekkor 6 hetes terhes voltam. Nálunk bejött, pedig azt hittem sohasem fog leszokni róla :)
2014. jan. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Annyit lehet (itt is) a tandem szoptatasrol olvasni, hogy gondolom ez azert nem Szentiras, hogy mindegyik gyereket ennyire zavar a megvaltozott iz. En rogton az elvalasztas utan estem teherbe, igy nem sajat tapasztalat, de a baratnom, akinek 2 ev van a gyerekei kozt, ott a nagyobb kb amikor felidos terhes volt a picivel (ha jol emlekszem), akkor kikopte egyszercsak a mellet, es kozolte, hogy "pfuj, ez rossz". Nehanyzor meg probalkozott, de par nap alatt feladta inkabb es elvalasztotta magat.
2014. jan. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha azt szeretnéd hogy magától leszokna akkor haggyad őt magától leszokni! És ha már nem kell neki akkor nem fog... Máskép csak a te akaratodat erőlteted rá! Miért ne szopizzon? Feltéve ha már nagy ès zavaró stb... De azt ne írtad mennyi idős..
2014. jan. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja azt nem írtam hogy persze hogy megváltozik a tej emberek! Hiszen az újszölött szàmára kolosztrummá vàlik ismét az elsö pár napra... Nem egyből tej folyik abból! Még jó hogy a fiad kiköpte vàlaszoló...
2014. jan. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik gyerekem nem olvasta a szakirodalmat, így nem tudta, hogy neki le kéne szokni. 9 hónapos volt amikor teherbe estem, megkérdeztem a nőgyógyászt, beszéltem a kórházi neonatológussal aki egyben szoptatási tanácsadó is volt, hogy ilyenkor mi van. Azt mondták, hogy ha a terhességgel nincs probléma, nincsenek keményedések, akkor nyugodtan lehet szoptatni.

A gyerkőc ugyanúgy szopizott, nekem volt kellemetlen, mert a terhesség alatt érzékenyebb lett a mellbimbóm. A terhesség alatti szoptatásban nekem ez az egy volt, ami gondot okozott.

A kicsi időre érkezett, a naggyal együtt tandemben szoptattam.

Az elsővel a szoptatás elején nagyon megküzdöttem azzal, hogy rengeteg tejem volt és ömlött belőlem, állandóan büdös aludtejszagom volt. Pillanatok alatt átázott a melltartóbetét is. Folyton feszült a mellem, ha nem a gyerek lógott rajtam, akkor én voltam az elektromos mellszívóra csatlakoztatva. A második gyerekkel amikor hazamentem a kórházból, a nagyobb két perc alatt kiszopizta azt a csomót, amit napokig nem tudtam rendesen kifejni, pedig a csecsemős is segített nyomkodni amikor a kórházi mellszívóval próbálkoztam. Úgyhogy a másodiknál nem is kellett fejnem, pont elég volt a tej a két gyereknek és a kellemetlenségeim is megszűntek.

2014. febr. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2-es, amikor a kisfiad 2 napos volt, te hogy lehettel 6 hetes terhes?????
2014. febr. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1 éves 2 napos. A gyerek születésnapja utáni második nap evett utoljára ciciből. Így!
2014. febr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%
Off: 2. válaszoló vagyok. Köszi utolsó, hogy kisegítettél :) Egyesek tényleg csak másokba belekötni járnak ide és nem is a kérdéssel foglalkoznak. 7-es, az értőolvasással még foglalkozz kicsit...
2014. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kolléganőm azt mondta, hogy nem tesz jót az idősebb gyereknek, ha terhesen szoptatja őt az anyja. Az anyában hormonális változások mennek végbe, ami az anyatejre is hatással van. A nővére és ő közötte egy év korkülönbség van csak és egy orvos mondta ezt még anno az anyukájának, aki erre abba is hagyta az ő szoptatását.
2014. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!