Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Idegenkedem a szoptatás...

Idegenkedem a szoptatás gondolatától, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Babát várok, és az a gondom, hogy rosszul vagyok a szoptatás gondolatától.

Mindig is érzékeny volt a mellem, azt sem szeretem, ha a párom megfogja, rossz, kellemetlen érzés.

És egyszerűen a hideg ráz a gondolattól, hogy a baba szájába adjam, ha ez eszembe jut, mindig görcsbe rándul a gyomrom.

Mit tehetek ez ellen? Keressek fel pszichológust, vagy hová forduljak a problémával? Vagy egyszerűen elmúlik majd a rossz érzés, ha megszületik a pici?


26 hkm



2014. márc. 11. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam elmúlt, bár nem szerettem meg a szoptatást, nem éreztem azt a semmihez sem fogható érzést, amiről sokan írnak, de nem okozott kellemetlenséget. Végül csak 3 hónapig sikerült szoptatnom, sőt egy hónapos korától már pótlásra szorult, de nem volt olyan szörnyű a szoptatás, mint amennyire féltem tőle. Mondjuk azóta ugyanúgy tabu a férjemnek a bimbóm, mert nem esik jól most sem, hogyha bármi hozzáér, a szoptatás sem esett jól, de nem volt kellemetlen sem. Ami nekem egyáltalán nem ment, az a fejés, pedig azzal talán tudtam volna szaporítani. Egyszerűen a hideg futkosott a hátamon már a gép látványától is, és kézzel sem tudtam fejni, úgy éreztem magam mint egy tehén, akinek teljesítenie kell az adagot. Próbálkoztam rengeteget, de egyszerűen nem ment, szerintem az agyam blokkolta a tejleadó reflexet vagy nem tudom. Ha te úgy érzed, hogy segítség kell, akkor vagy egy pszichológust vagy szoptatási tanácsadót keress fel. Ők sok mindenben tudnak segíteni, például ki tudják deríteni az okát, hogy miért idegenkedsz.
2014. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ne gondolkodj ezen túl sokat. Indulj ki abból, hogy megpróbálod a szoptatást, de ha nem megy akkor nem szoptatsz.


Nekem 2 gyerekem van. Az elsönél oda voltam, hogy majd én... Hát nem ment. Gondoltam, hogy majd a másodiknál tuti megy. Ott 3 hónapig ment, de igazán nagy fájdalmak, gyulladások, antibiotikuok és sírások árán.

Haharmadik gyerekem lenne, már úgy kezdeném, hogy a korházban lemondok a szoptatásról. Biztos rossz lenne kb 1 hétig, de aztán sokkal szebb babás idöm lenne mint az elsö kettövel volt.

Èn annyit görcsöltem ezen, hogy soha többet nem tenném, inkább nem szoptatnék.

2014. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én nem idegenkedtem tőle,-de aggódtam hogy mi lesz,mert nekem is érzékeny,stb..-de amikor megszületett a baba az egész olyan természetes volt.és bár az első hetekbe kicsit kellemtelen volt még,mert olyankor még feszült a sok tejtől,aztán amikor ez elmúlt,akkor már megszoktam hogy mindig kéznél van a kaja :D és egyszerűbb volt,na meg olcsobb megoldás. végül majdnem 2 évig szoptattam.


szóval: lehet hogy nálad is változni fog addigra. ha meg nem,1 próbát akkor is tegyél-és ha nem jön össze a dolog,az sem katasztófa

2014. márc. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az én mellem is elég érzékeny, és nekem is megfordult a gondolat a fejemben, hogy mi lesz.. Ja, és ősanya típus sem vagyok, de sokat olvastam róla, hogy mit és hogyan kell majd csinálni, és erre koncentráltam. Nem szerettem volna belelovallni magam előre az agyalásba. Próbálj meg te is minél több mindent elsajátítani előre, ezekre fókuszálj, és ha majd te is ott leszel, akkor meglátod, hogy mi lesz. Szerencsére nekem is sikerült túltenni magam a nehézségeken, mert valahogy beindul az anyai ösztön, hogy a legjobbat akarod neki. Ne aggódj! Szerintem a szoptatási tanácsadóval is ráérsz akkor, ha esetleg élesben mégsem sikerülne. Sok sikert kívánok!
2014. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem kell tenned:) 90 százalék, hogy ez a szülés után elmúlik, ha elkezded (legalább megpróbálod) szoptatni. Ha mégsem, akkor veszel tápszert:)

Számomra szinte teljesen elfelejtődött a szexuális oldala a mellemnek, én meg pont hogy szülés óta nem szeretem, ha a párom megfogja a mellem.

A lényeg, hogy most ne ezen idegeskedj, hanem élvezd ki a babavárást:) Sok boldogságot és egészséget!

2014. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Babi Mami ***** válasza:
Hidd el, miutan megszulod, megvaltozik a velemenyed. A 9 honap varandossag sem veletlen. En nagyon keszultem a szoptatasra, rengeteg tejem is lett, mar 3 honapja szopizik a kislanyom. Az elso ket het durva, neha sirtam is a fajdalomtol, de megszokja a bimbo a terhelest. Ha a mostani eszemmel ujra csinalnam, akkor Garmastan kremmel kennem a terhesseg utolso honapjatol kezdve, mert ez felpuhitja a bimbot. Adj idot magadnak, meg fog valtozni a szoptatassal kapcsolatos erzesed. Kezzel en sem tudnek fejni.. Geppel szoktam, egyebkent mikor bedurran a melled a tejtok akkor jo erzes ha urul belole. Jo babazast!
2014. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor szülés utan a babat a mellkasodra teszik és ő nyitogatni kezdi a szájacskáját jelezve hogy éhes, akkor eszedbe sem jutbak ilyen gondolatok majd. Amint beveszi a szájába a cicidet, boldogsághormon szabadul fel benned, így ösztönöz a tested is a szoptatásra. : )
2014. márc. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jah és igaz, hogy amikor totál telve vannak a cicik, alig várja az ember hogy a gyerek felkeljen és jól kiszívja a tejcsit. Ekkor olyan megkönnyebbülést és boldogságot érzek hogy azt le sem lehet írni. Amúgy a bimbóvédő is jó megoldás szerintem.
2014. márc. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!