Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azokhoz az anyukákhoz lenne...

Azokhoz az anyukákhoz lenne néhány kérdésem, akik nem tudtak szoptatni, viszont lefejték a tejet és üvegből adták a babának?

Figyelt kérdés

Hogy oldottátok meg, hányszor/milyen gyakran fejtetek egy nap?

Elég volt a babátoknak vagy kellett pótolni tápszerrel?

Mennyi ideig volt igy tejetek?

Mikor jött meg először a menstruációtok?


2014. márc. 12. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 5-6 alkalommal fejtem naponta, ebből az egyik éjjel volt, a többi nappal, Avent kézi mellszívót használtam. Nem volt elég a babának, 2 hónapos korától pótolni kellett. 4 hónapig volt tejem, lehet lett volna még tovább is, de feladtam. Rá egy hónapra jött meg a menstruációm.
2014. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első kb. 3 hónapban naponta 4x fejtem: hajnali 3-4 között, de. 10-11 között, du. 16 körül és este 21 körül. Általában ezekben az órákban aludta, vagy ha fent volt is szépen elnézelődött.

Később a délutáni fejést elhagytam, mert napi 3 fejéssel is sikerült a napi adagját lefejnem, sőt sokszor még többet is.

6 hónapos koráig elegendő volt neki a tejem. akkortól kihagytam a délelőtti fejést is, így csak hajnalban/reggel és este fejtem. 7 hónapos kora körül a reggelit is elhagytam, csak az estit hagytam még, de ekkor már két esti fejésből jött ki egy adag. Aztán szinte napról napra egyre kevesebb lett, igaz ekkor már én sem erőltettem nagyon a dolgokat mert nagyon fárasztó volt a 2 évesünk mellett.

6,5 hónapos volt a pici amikor először megjött. Első babámat szoptattam végig és akkor is szülés után fél évvel jött meg először a menszi.

2014. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szülésznő, hogy annyiszor fejjek, ahányszor eszik a baba. Ez bejött, 9 hónapos koráig fejtem, de perzse egy idő után beállt napi 5 fejésre. Ja és azt hiszem 5 hónapos koráig éjjel is. Csak az elején kellett tápi, aztán beállt és nem kellett. A mensi kb. fél évre jött meg.
2014. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 12 hónapos korától 22 hónapos koráig már csak fejtem, addig is sokat. Nekem a 15. hónapban jött meg először és onnantól, ha nem is rohamosan, de apadt a tejem. Végül annyira fájt már, hogy elapasztottam. Mivel ekkor már mindent evett, táp nem kellett. Olyan napi fél literről indultunk, és 3,5 dl maradt a végére. Naponta 5-ször, majd 4-szer, végül 3-szor fejtem.
2014. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Kisfiam 5 hetes lesz, sajnos nem tudom szoptatni, igy fejem a tejemet naponta 3-szor, 4-szer. Kb fél liter jön össze, ami nem elég neki (5300g a picikém), 2-szer kap tápszert kiegészitésként. Sokat ijesztgettek, hogy igy nem lesz sokáig tejem, ezért voltam kiváncsi mások tapasztalatára.
2014. márc. 13. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Elso gyermekemnel csinaltam ezt. Kb legalabb 2 orankent fejtem, eleinte nem kellett potolni, kb egy honap utan viszont igen. Aztan kialakult hogy egyre kevesebbet fejtem, es egyre tobbet potoltam. Negy honapos koratol nem kapott anyatejet. Ahogy elment a tejem, kovetkezo honapba megjott a menzesz is
2014. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy férfi vagyok, de én is szoltam szoptatni csak én a csajokat. Legtöbbször azonban megfejem magam a saját kezemmel.
2014. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!