Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos babám még szopizik,...

8 hónapos babám még szopizik, de már kint van azelső 4 foga és harap, lehet valamit tenni? Mert eléggé tud fájni

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:

kisfiam 8 hóra 1,5 hét alatt gyorsan 6 fogat növesztett (felül 4, alul 2) és hát próbálgatta a fogsort mindenen, a cici se volt kivétel.

mivel cicin altatok, és gyenge lábakon állt a hozzátáplálás, így volt lehetősége csócsálni engem.


én általában feljajdultam, ha megfogazta a cicim, és panaszkodtam, hogy ez fáj, illetve néha hátat fordítottam neki, vagy látványosan szenvedtem, hogy tudja, bizony fáj, bánatot okoz anyának a harapással. de volt olyan, hogy rászóltam (ez akkor volt, ha láttam rajta, tudja, hogy rosszat fog csinálni, de látszódott, hogy feszegeti a határokat, kisérletezni akar). na ilyenkor rászóltam.

mindig, mindig szóltam, nem nevettem akkor se, még ha vicces is volt, hogy próbálkozik, és még akkor is figyelmeztettem, ha csak kicsit rágcsált...

nem tudom mi hatott, de kb. 2 hét volt ez, és aztán nem csinálta. ja, lehet, hogy az se baj,ha harapdálásra be lesz szüntetve az evés... ugyanis az igazi szopizás közben nem tud harapni, mert a nyelve az alsó ajakig elér, és szívás közben nem is lehet harapni. tehát ilyenkor vedd el, ha csócsál, és jelezd hogy nem jó, vagy ez neked fáj.

egy idő után nem lesz harapdálás.

ja, ha felsikítasz, nem fog szopisztrájkolni, nekem is volt ilyen, még sírt is, úgy megijedt, de még mindig alig lehet levakarni a ciciről 10 hósan :)

2014. márc. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!