Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos a kisfiam csak...

3 hónapos a kisfiam csak szopizik, igény szerint. Eddig mikor 2-3 órát pihent a mellem mindig éreztem hogy megtelik, bekemenyedik es amikor szopizott nem győzte nyelni. Pár napja ugy érzem mintha üres lenne egész nap! Elfog apadni a tejem?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, csak beállt a kereslet-kínálat elv. Nekem most már nagyon ritkán feszül, csak akkor, ha extrém sokáig (mondjuk 6 órán keresztül) nem szopik a gyerek.
2013. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Azt megkérdezhetem, hogy mióta szoptatsz es csak szopis e a baba illetve igény szerinti?
2013. dec. 17. 17:36
 3/9 xStefix ***** válasza:
84%

Ha nagyon feltelik és bekeményedik a mell, akkor túl sok benne a tárolt tej; ilyenkor picit csökken az aktuális tejtermelés. (Persze nem drámaian és nem véglegesen.;)

Ezért, ha rendszeresen ilyesmit tapasztalsz, figyelj oda, hogy ne telítődj túl, mert az tejcsatorna-elzáródást ill. tejcsökkenést okozhat. Ilyen esetben kínáld meg nyugodtan a babádat szopival (felkelteni persze nem kell), vagy egy picit fejj ki belőle, de épp hogy csak megkönnyebbülj.


A mell felpuhulása épp azt jelzi, hogy annyi tejed van, amennyi kell, nem több. És hogy a tested már megtanulta, mikor kell hirtelen sokat termelnie (amikor a babád éppen szopik) - merthogy a tej nagyobb része szoptatás közben termelődik, nem két szopi között. Szóval ne aggódj, a mellben mindig van több-kevesebb tej, akkor is, ha lapos zacsinak tűnik. :)

2013. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 és fél hónapos, igény szerint szoptatom. Kezdetben volt is nagy igény, az első pár hétben szinte folyamatosan cicizett. Növekedési ugrásoknál, betegség esetén szintén. Most 2-4 óránként kéri, de ha esemény van, akkor néha 5-6 óra után sem fogadja el, van jobb dolga is. :D

xStefix, mindig olyan pontosan leírod, amire gondolok, nekem nincs türelmem ilyen átgondoltan fogalmazni. :)

2013. dec. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Viki 94 válasza:
Nekem 2 hónapos babám folyton cicin van, de a szó legszorosabb értelmében nagyon ritkák azok a napok, amikor egy órát kibir, azon alszik el és alvás közben is azon van én vagyok a cumija ami nem mondom nagyon fárasztó, mert semmit sem tudok csinálni tőle de nem tudok ellene mit tenni mert szó szerint üvölt, és én sem érzem hogy megtelik a mellem múltkor el kellett mennem hivatalos ügyben akkor eltelt 2 óra és éreztem hogy megtelik a mellem azért érzed hogy üres mert ő szopizza nyugi nem apad el a tejed :)
2013. dec. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megpróbálok ezen nem idegeskedni. Akkor ezek szerint ha üresnek érzem de o cicizik akkor termelődik, abban a pillanatban? (Bocs az ertetlenkedesert de ez olyan hihetetlennek tűnik)
2013. dec. 17. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, folyamatosan termelődik. Akkor is, ha teljesen üresnek tűnik. :) (Fiam most lakott be éjszakára a tök puha, ránézésre üres mellemből...)
2013. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszike! Egészségére!!!:))
2013. dec. 17. 22:10
 9/9 xStefix ***** válasza:
71%

Igen, a nagyobbik része szopi alatt termelődik. Ha nagyon vágysz rá, leírhatom részletesen is, hogy mi történik ilyenkor, de nem hiszem, hogy érdekelne ennyire az élettani része. ;)

Röviden: A baba szopómozgása indítja el az idegrendszerben a prolaktin és oxitocin hormonok nagymértékű termelődését; ezek a tejtermelés fő motorjai. Előbbi hatására hirtelen nagy mennyiségű vér áramlik a mellbe, amiből a mirigysejtek azonnal kivonják az éppen szükséges vizet, tápanyagokat és minden egyebet, ami kell. Az oxitocin pedig összehúzza a mellben lévő simaizmokat, aminek a hatására a tej a mirigyekből a tejjáratokba, a bimbóba, majd végül a baba szájába kerül.

Persze a tej termelése folyamatosan zajlik, akkor is, ha a baba épp nem szopik, de a termelés MÉRTÉKE a szoptatás szerint ingadozik. Ha belegondolsz, ez így sokkal ésszerűbb is, mert így tényleg csak akkor gyártódik anyatej, ha valóban szükség van rá - vagyis nem pazarol a testünk semmit. ;)

2013. dec. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!