Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogyókúrázhatnék...

Hogyan fogyókúrázhatnék szoptatás mellett? Dagadt vagyok és ronda!

Figyelt kérdés

Közel 7 hónapja szoptatok, és értelemszerűen ez a legfontosabb, meg a baba egészsége. Jól szopik, tej van, és a hozzátáplálás is szépen halad, jó étvágya van.


Viszont több mint 10 kg fölösleg van rajtam, nem férek bele a régi ruháimba, csúnyának, kövérnek érzem magam (az is vagyok)...


Fogyni akarok, de nem a tej hátrányára. A méregtelenítés is rám férne, de azt olvastam, hogy az is tilos, mert átmegy a méreganyag a tejbe...


Van ötletetek? Tudnátok valami jó tanácsot, biztatást adni?


2014. márc. 21. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Ameddig szoptatsz, addig ne fogyózz!

Ha mindenképpen fogyni akarsz, akkor hagyd abba a szoptatást!

Szerintem viszont fontosabb, hogy szoptatni tudd a babád, minthogy van egy kis felesleged!

2014. márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudlak biztatni...ugyan ennyi idős a babám, és nekem is +9 kg van....:( amíg szopik, ez van!ráadásul rosszul is eszik, a tej sem sok....:(
2014. márc. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Én 5 hónapig szoptattam, addig volt tejem. Viszont rólam olvadtak le a kilók.

Igaz, én állandóan éhes voltam., így 3 óránként ettem.

Zöldséget és gyümölcsöt leginkább, de szénhidrát is lecsúszott, megspékelve egy kis full cukorra (édességekkel).

Valószínűleg a többször - kicsit elv alapján olvadtak a kilók.


Első lányommal 33 kilót híztam, ő 6 hétig szopott anno.

A második lányom szinte "megzabált" terhesség alatt, vele -14 kilóval mentem szülni a kiinduláshoz képest.

Most vagyok ott, ahol anno még a "szebb éveimet" tapostam, 62 kilónál.

2014. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani főleg hogy itt a jóidő, tavasz van, hogy mozgás. Nem sok okosságot kell olvasni, hogy mit lehet meg mit nem. Minél többet kint lenni a szabadban. Séta, heti 1-2 alkalommal eljárni tornázni, rengeteg folyadék (napi 3-4 liter!) én pl. mostanában elég olcsó szoktam venni grapefruitot annak kicsavarom a levét + egy narancs leve van hogy még citromot is nyomok bele és ezt a löttyöt felengedem 2 liter szódával, esetleg egy kis menta, vagy kis cukor (bár ezeket el lehet hagyni) és ezt nyakalom egész nap. A sima vizet sajnos nem tudom meginni..blááá...na meg nem kell egész nap enni, késő este meg főleg nem. Rengeteg, zöldség, gyömölcs, kenyérfélét ne nagyon egyél, én pl. rengeteg zabfalatot eszek bár ezt se kellene, rendes főtt kaja, túró stb. A lényeg, hogy minőségi kajákat egyél és abból se ész nélkül, este 6-7 után már tényleg ne egyél semmit, gyümölcsöt se. Szoptatás alatt sem szabad elhagyni a vitamint. Én pl. az ilyen terhesvitaminokat nem pártolom, amit én használok az a HIPP natal ezt szoptatás alatt is ajánlják és nincs benne semmi mesterséges cucc. Olyan mint a multivitaminos üdítő, és elég sok fontos vitamin van benne. [link]
2014. márc. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt a fiam, mikor elkezdtem újra zumbázni járni, én is féltem, hogy kevesebb lesz a tej, de szerencsére nem így lett. Most 10 hónapos, még szoptatom, hetente kétszer zumbázom (szerencsére anyósom tud vigyázni a babára), 5 hónap alatt 1!!! kilót bírtam fogyni (pedig előtte azért könnyebben lementek a kilók), pedig nem is zabálok, tök normálisan eszem, és mégsem mennek le (most) a kilók. Én abban bízom, hogy majd ha abbahagyom a szoptatást könnyebb lesz - bár ugye ennek pont ellentmond, hogy a szoptatás alatt -állítólag, másokról- lemennek a kilók. Szerintem ne méregteleníts semmiképp', én egyszer diétáztam, mióta megvan a fiam (eü. okokból), olyan szinten lett hasfájós az én nemkajálásomtól, hogy 3 napig gyakorlatilag csak üvöltött. Tényleg próbálj valamit mozogni, vannak baba-mama tornák, vagy amíg alszik DVD-ről tornázgass otthon.
2014. márc. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

1. A méregtelenítés mint olyan, nem létezik. Ezt folyamatosan végzi a máj és a vese. Ha nem tenné, már kórházban lennél.


2. A tej mennyisége főleg hormonális hátterű, az előállításához leginkább bőséges folyadékbevitelre van szükség, minden mást a szervezeted előállít.


3. A mozgás nem befolyásolja a tej mennyiségét (lásd feljebb, hormonszinten múlik), tehát nyugodtan csapj bele a lecsóba és keress egy szimpatikus edzőtermet a környéken.

2014. márc. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én izmosodni szeretnék.Ezért kezdtem el itthon a Péntek enikőféle tornát.napi fél óra,itthon berakoma dvd-t a tvbe és megcsinálom.Jó zene megy alatta,amig alszik.napi fél óra és nemmegerőltető... (sajnos én csont és bőr vagyok,én meg fogyok pedig nem kéne..
2014. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!


Sajnos nem tudok eljárni mozogni máshová, mert a két nagyobbam is itthon van még, a férjem meg este 8 után jön meg a munkából.


Az igaz, hogy este 6-7 után nem kéne enni... de nem bírom ki! Mire lerakom a lurkókat, és elpakolok, kiteregetek, stb, addigra este 11, és pont éhen halok... no de azért megpróbálom, hátha megy.


És igen, sajnos sok szénhidrátot viszek be, de nem tudom, hogyan pótoljam úgy, hogy még jól is lakjak. Mi az a zabfalat?


A mozgást is elkezdem itthon, valamit kitalálok.

2014. márc. 21. 13:19
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja, vitamint azt szedek, Supradynt. Terhesség alatt szedtem a Hipp Natalt, tényleg jó!
2014. márc. 21. 13:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az esti koplalás hülyeség!! Napi 6-szor kellene enni, kb 3 óránként. Nem kell stopperrel mérni. A két legfontosabb étkezés a reggeli és az utóvacsora. A reggeli pl egy szelet teljes kiőrlésű kenyér sonkával, paradicsommal, az utóvacsora pedig akár két falat TK kenyér. A lassú felszívódású szénhidrátoknak itt nagyon fontos szerepük van, stabilan tartják a vércukorszintet.


A teljes szénhidrátbevitelt próbáld napi 200 gr körül tartani és többségében lassú felszívódású szénhidrát legyen (pl a gyümölcscukor is gyors felszívódású, vigyázz!).


Én ezzel a módszerrel mindenféle lemondás, éhezés nélkül fogytam 12 kg-ot, ráadásul több energiám is volt.

2014. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!