Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan fogyókúrázhatnék...

Hogyan fogyókúrázhatnék szoptatás mellett? Dagadt vagyok és ronda!

Figyelt kérdés

Közel 7 hónapja szoptatok, és értelemszerűen ez a legfontosabb, meg a baba egészsége. Jól szopik, tej van, és a hozzátáplálás is szépen halad, jó étvágya van.


Viszont több mint 10 kg fölösleg van rajtam, nem férek bele a régi ruháimba, csúnyának, kövérnek érzem magam (az is vagyok)...


Fogyni akarok, de nem a tej hátrányára. A méregtelenítés is rám férne, de azt olvastam, hogy az is tilos, mert átmegy a méreganyag a tejbe...


Van ötletetek? Tudnátok valami jó tanácsot, biztatást adni?


2014. márc. 21. 11:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ha 8 után ér haza a férjed, akkor nyolc után kell edzeni. Vagy hajnalban.
2014. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a merészebb anyukák közé tartoztam ezek szerint, szoptatás alatt. Rajtam is 10 kg maradt szülés után, de mire a fiam 7 hós lett, mind lement. Szülés után visszaállt az étvágyam a terhesség előttire, amikor sosem reggeliztem, így szülés után se. Egyszerűen minden féle kaja gondolatától rosszul vagyok délelőtt, képtelen vagyok enni, éhes vagyok, de nincs étvágyam, vagy hogy is fogalmazzam meg. Szóval, így, hogy annyit ettem, mint terhesség előtt, szépen visszaállt minden a régibe, és lementek a kilók. A tejem teljesen megfelelt a fiamnak, szépen gyarapodott tőle és sok is volt. 16 hónapos koráig szopizott.
2014. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nézd, én a szülésem után 3héttel elkezdtem óvatosan mozogni, mert volt rá igényem. Aztán újra elkezdtem futni, de írtad, hogy nem tudsz kimozdulni, úgyhogy azt javasolnám, keress a youtubon, eszméletlen sok tornavideó van fenn, mindenfélék. Hajrá, mozdulj meg!! Ja, és a fiamat 3évig szoptattam, semmit sem befolyásolt a napi 8-10km futás.
2014. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mennyi idősek a kicsik? Én például párom kislányával szoktam este tornázni (5 éves) még élvezi is, neki is jó a mozgás csinálja amit tud mellette mozgok én is. Vagy a másik, hogy nálunk 8-kor már alvás van, én 12-nél hamarabb nem fekszek le, ott is van idő még csomó mindenre. Tudom hogy nehéz este nem enni, énis van hogy megvárom a párom, mert egyedül nem szeretek enni (ő este 10re ér haza), de át kell sajnos programozni a napirendet ha eredményt akarsz. Javaslom kis listát írni a heti teendőkről és beosztani olyankor amikor ráérsz. Mint régen a suliba, órarendet csinálsz és a "lyukas órákba" lehet tervezni:)
2014. márc. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani és egészségesen táplálkozni, ez nemcsak neked, hanem a gyerekeidnek is kifizetődő lesz. Nagyjából már mindenhol utána lehet olvasni mik azok a dolgok, amiket kerülni kell, de dióhéjban a következő élelmiszereket iktasd ki az étrendedből: finomliszt(helyette: pl.: rizsliszt,mandulaliszt - ugyanolyan ízletes süteményeket lehet belőle készíteni, mint a finomlisztből), cukor - vagy nagyon keveset fogyassz belőle, vagy használj inkább nyírfacukrot, krumpli (köretként helyette: édesburgonya, rizs, köles,stb.), üdítők, zsíros húsok (helyette: pulyka, csirke). Nagyon fontos a folyadékfogyasztás, sok zöldség, gyümölcsöt csak mértékkel pl.: banán helyett inkább alma, narancs. Emellett próbálj rendszert vinni a táplálkozásodba, lefekvés előtt 3-4 órával már ne egyél, ha éhes vagy akkor többször egyél kevesebbet, nassolni lehet gyümölcsöt, házi készítésű süti (ami a fenti alapanyagokat nem tartalmazza), kölesgolyó, magvak.

Ha nem tudsz kimenni mozogni, akkor pedig tessék nekiállni otthon tornázni.

2014. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én a második gyerek után elhagytam a lisztes és tejes dolgokat, mert rosszul voltam tőlük. Puffasztott rizsszelettel pótoltam a kenyeret. Nem mondom, szenvedtem eleget, de kellett. Sok paleós receptet kipróbáltam, de nem lettem követő. Változatosabban eszünk, ennyi.

Sok salátát ettem, párolt zöldséget köretnek, és rengeteget sétáltunk, játszótereztünk a nagyobbal. És közben simán eltüntettem egy tábla csokit naponta.

Most 15 hónapos a kicsi, s éppen lecserélem a ruhatáramat, mert minden lóg rajtam. Még szopik.

Méregtelenítés: nem kell bevinni. Csokin és tasakos kávén kívül kevés olyat eszek, amiben mesterséges anyag van. Ezek nélkül viszont bediliznék.

Hány évesek a nagyobbak?

2014. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó dolgokat írtatok, köszönöm szépen!


Lassú felszívódású szénhidrátokról pl. még nem is hallottam, és az órarend írás is jó ötlet, bár olyan sok minden fel tudja borítani az ember napját.


A nagyok három éves ikrek, még nem ovisok. Azt nem hinném, hogy nagyon tornáznának velem, egyelőre ámulattal néznek és vigyorognak rajtam, hogy "anya úgy tekereg, mint a kígyó". :)

Esti és hajnali edzésről szó sem lehet, mert így is csak napi 5 órát alhatok, és azt is kettészeli egy éjszaki szopi.


Viszont az elgondolkodtató, hogy tényleg nincs-e ilyen, hogy méregtelenítés... mert pl. akkor miért van a szauna, amivel ugye sok-sok méreganyag távozik, és szoptatós anyukáknak pont ezért nem javasolják?


Köszi még egyszer mindenkinek!

2014. márc. 26. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!