Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattatok? Önszántat...

Meddig szoptattatok? Önszántatokból hagytátok abba vagy már nem volt tej?

Figyelt kérdés
2009. dec. 16. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapig. Én még szoptattam volna, de a gyerek egyik pillanatról a másikra teljesen elutasította.
2009. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

21 hónapig szopott a fiam, akkor abbahagyta.

(6-18 hónapos koráig csaj reggel és este, 18-21 hónapos koráig csak este)

A kicsi 9 hónapos, még négyszer szopik, plusz az éjjeli édredések, bár azokat nem bánnám,ha elhagyná

2009. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert a védőnő le akar beszélni a szoptatás folytatásáról. Azt mondta, hogy 1 év felett teljesen felesleges, de én ezt butaságnak tartom. 13 hónapos a babám és ha igényli, akkor miért hagynám abba?
2009. dec. 16. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Majnem 3 éves koráig!

Hálisten önszántából abbahagyta.

A kicsi 2 múlt, esze ágában sincs befejezni. Tej még van.

2009. dec. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, többféle irányzat van még most is a védőnőknél. Valaha 3 óránként kellett etetni, ha esett-ha fújt.

Szerencsére ennek nem ültünk fel, inkább az érzéseimre hallgattam mindig. Ha meg nem, utólag rá kellett jönnöm, kár volt.

A nagynál azért zavart a szopi, mert már elbeszélgettünk rendesen és akkor jött cicizni. Kicsit pedo érzésem volt. Aztán elhagyta.

A kicsinél még nnyira nem zavar. Ha kér adok. Ha fáj, szólok, megérti.

2009. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkozom azzal, ki mit mond.

Ráadásul a fiam 2000 elején született, akkor még nem volt ez a nagy szoptatásért kampány, úgyhogy mikor mondtam, hogy még mindig szopik..még mindig szopik, nagyon el tudta egyesek csodálkozni.

első

2009. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vagyis második

bocs

2009. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos csak 3 hónapig volt tejem...
2009. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 11 hónapig szoptattam a fiam, és amennyire fájt eleinte meg kellemetlen volt , annyira sajnáltam mikor egyik napról a másikra egyáltalán nem kérte se reggel, se este :(

Nagyon el voltam keseredve :)

Most a lányomat szoptatom, nagyon remélem hogy ő nem hagyja abba csak úgy 11 hósan.

2009. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

A lányomat 27 hónapig. Szerencsére ebben a védőnénim és a gyerekorvos is támogatott. Mondjuk volt a családban olyan nő(!!!), aki döbbenten kerekítette a semét, mikor egy családi rendezvényről hazamentem, hogy megszoptassam a 7 hónapos babámat, hogy tééééényleg, még mindig szoptatok???!!!


A kisfiam 2 hónapos, remélem, őt is tudom majd legalább 2 éves koráig szoptatni.

2009. dec. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!