Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztás mit tegyek?

Elválasztás mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 hónapos fiamat szeretném elválasztani.

5 hónapja elfogadja ha az apja teszi le aludni. Kb 2 hónapja kibírja hajnal 5 ig vagy akár reggelig hogy nem jönnek be hozzám, megnyugszik apjával és alszik. Most beteg volt és fogzott így 1 hónapig borult minden, most 2 napja elaludt szépen este nélkülem és éjjel apja banántejet adott neki.

Sikerült 1x este mâr letennem cici nélkül ès ma ebédkor úgy hogy mellette feküdtem. Egyet nyûszitett csak benyomta az ujjät és alvós állatka. Ilyenkor szokott ébredéskor este pedig gyakran egymás után 5x. Szeretném abbahagyni. Mi jobb ha még adok 1-2x napközben (de meddig?) vagy elterelem nem adok? (Este apja beviszi, éjjel reagál és reggel kihozza enni addig ne lásson?) a reggel a kedvence.

El fogunk utazni áprilisban 2 hétre jó ötlet ha elôtte meglépjük a leválasztást vagy utâna jobb?(jól jön mondjuk útközben repülôn stb)

Kérlek tapasztalt anyukák segítsetek!



2014. márc. 22. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Lépjétek meg utazás előtt!Tudom hogy nehéz neki kezdeni meg sajnálod is...A fiam 2 éves elmúlt állandóan cicizett volna.Nálunk az vált be hogy nappal mindig elküldtem,nem kapott cicit.Kicsit nyafogott miatta de nem volt vészes .Az éjszaka meg az este nehezebb volt.Vagy négy éjjel sírt(nem egy folytában)kérte a cicit,vizet kapott meg vigasztaltam.Apát nem fogadta el.Utána elfelejtette.
2014. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi!

tegnap reggel kapott és délután 5kor amikor hazaértem (először mentünk el napközben, mert évfordulónk volt), majd fél7körül kis "cicizgetés" volt.

este és éjjel nem kapott, mert apázott.

reggel kapott fél7kor, azóta nem, mert sikerült elaltatnom ebéd után, majd mikor felkelt nyomtam a kezébe a banános tejet ami a kedvence és azóta nem jutott eszébe. úgy tervezem mostmár este nem adok, mindjárt vacsi (bealudt a kocsiba szegénykém), aztán fürdés és apával mennek aludni. a reggelt nem tudom...adjak e még pár napig vagy mi legyen? olyan nehéz ezt így egyedül eldöntenem, még sosem csináltam ilyet..


amúgy az nagyon felvillanyozott hogy ha sikerül elválasztanom, a nyaralás alatt végre 2 év után ihatok apával kedvemre, ha akarok 1 üveggel is! :-) no nem mintha vágynék rá és volt hogy ittam 1-1 dl bort alkalmanként de maga a szabadság érzése, hogy ha akarok, akkor lehet koktél bármi...jaj de rám férne már egy kis kikapcsolódás, párommal iszogatva nézni a naplementét vagy a csillagokat..

2014. márc. 22. 18:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek! Két évig szoptattam és amikor abbahagytuk nagyon jó volt szabadnak lenni. Nekem nem engedte 17 hónaposan abbahagyni, meg sajnáltam is. De a legfőbb érv az, hogy nem fogadott el se csőrös poharat, se Cumisüveget, de a tejet es tápszert sem. Maradt a szoptatás. Aztán két eves kora előtt két hónappal elfogadta a macikavét egy puha csőrű pohárban, és onnantól le tudtam szoktatni. Szép lassan elhagytuk a cicit és maradt helyette a macikávé.
2014. márc. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!