Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívózás és kakilás kérdés?

Mellszívózás és kakilás kérdés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hetes, 1 hetes korától tápszer pótlást kap az anyatej mellé. Eddig minden szoptatáskor volt kakilás, legalább napi 6-8szor, de most 2 napja már csak napi kétszer van, amihez sokkal többet erőlködik, mint eddig, és sokkal többet pukizik is. Ez a védőnő szerint normális, én mégis aggódom.

A másik:szopás után próbálom lefejni a melleimet, de nagy nehezen, cseppenként jön a tej, max 30-at tudtam eddig leszívni. Ez azt jelenti, hogy kevés a tejem? Kisfiam a mérleg szerint 20-30-akat szokott szopni.


2014. márc. 26. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem ennyi idősen 60-80 at szívott ciciből, és még tudtam 20-40 et fejni. Szóval szerintem kevés a tejed. De ettől nehogy elkeseredjél!!!! Igyál sokat az nagyon nagyon fontos, és fejjed amíg csak van hozzá türelmed. Minden egyes csepp számít!!!! És minden egyes másodperc amit cicin tölt serkenti a tejtermelést!!! Az, hogy csökkent a kakilás mennyisége alapból nem lenne probléma, de ha fáj a hasa, rossz kedvű az probléma. Érdemes lenne vagy valami puffadás elleni cseppet adni neki vagy tápszert váltani. Még a szoptatáshoz hozzátenném, hogy 3 hónapig dőlt a tej a cicimből majd 6 hétig egy grammot nem hízott a fiam és végül tápszeres pótlást kapott. Napokon keresztül sírtam, hogy tápszeres lesz, és az milyen rossz, és milyen káros stb. stb. Hát basszus amikor láttam, hogy végre nem éhezi a fiam az felért a világ összes örömével. A tápszer nem az ördögtől származik, még akkor sem ha így próbálják bemutatni.
2014. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, mennyi ideig szopik a pici?

Azért kérdezem mert a lanyom 3hetes és 40-50-60miliket eszik meg. De ezt egy ora alatt. Szopi utan vsak max 30at tudok lefejni de általában 15öt. Ha csak 20percet hagyom akkor eszik csak 20at 30at. Eleinte mi is potoltuk de eleGm lett igy a végtelenségig méricskélhetem. Nem érdekelt ki mit mond egy orat szopizik 2-3óránként néha van 10-20mili nasi szépen elkezdtünk hizni is.

Nagyon nehéz volt sokszor majdnem feladtam.

És mar Majd egy hete nem kapott tapszert. Viszont ugyanez van a kakilassal szoval nemhiszem h a tapszer a gond. Inkabb te eszel olyat amit nem kéne. Igyal tejszaporito teat abban van édeskömény és az jo a tejcsin keresztül is. A 10 miliket meg nehogy kidobd öntögesd össze és nap végén van egy adag potlasod ami nem tapszer. A fejés isminimum fél ora legyen. Probaltad mar a két ciciből szoptatást. Nekünk azzal sikerült. Macera de jobb mint méricskélni hogymikor mennyi potlast adjon az ember. Én tudom. A 10miliről eljutottunk az 50-hez majd két hét alatt.

2014. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!