Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fáj neki a kakilás. Hogyan...

Fáj neki a kakilás. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Kislányom két és fél éves.

Sajnos még soha, de soha nem sikerült még csak rávenni se, hogy a bilibe pisiljen, vagy kakiljon, vagy, hogy egyáltalán ráüljön.

Őszintén szólva, titkon el is vagyok keseredve,de igyekszem nem erőltetni a dolgot, várok, hogy "megérjen" rá.

Ott van a bili mindig szem előtt, tudja is, hogy mire való. Szoktunk beszélgetni róla (amikor olyan kedve van), meséltem már neki pisi és kakimanóról, aki a biliben lakik, és meg kellene etetni őket. De, ha finoman megkérdezem tőle, nem akar-e ráülni a bilire (akár ruhástól, akár ruha nélkül), akkor vad ellenállásba kezd, és nem, nem, nem! "Nem kell megetetni a kakimanót!" kiabálja.


Ez az egyik problémám, de jelenleg ez a kisebbik gond. Gondolom, idővel ez majd megoldódik (legalábbis minden gyerek szobatiszta lesz egyszer, ki előbb, ki később, de mindenkinél eljön ez az idő)


Ami nagyobb aggodalmat okoz, panaszkodik, hogy fáj neki a kakilás. Régebben szépen kialakult nála a napi-kétnapi rutin, gyakran kakilt megfelelő mennyiséget, nem volt gond (kisbabaként ugyan szorulásos volt, majd ez szépen elmúlt)


Jó fél éve szenvedünk azzal, hogy képes napokig visszatartani a kakit. Már görnyedve jár, rugózik kínjában, és kiabál, hogy nem kakálok, nem kakálok! Látszik, hogy szorítja, de azért sem hajlandó elengedni a dolgokat, végül sírva kakil. Amúgy a végtermék egyáltalán nem kemény, tehát nem igazi székrekedése van, hanem nem engedi el a dolgot, iszonyatosan rástresszel. Én igyekszem nem ügyet csinálni a ebből az egészből ,érezze azt, hogy ez a kakilás dolog tök természetes dolog, mindeni szokott, és megy az élet tovább utána.


Elvittem orvoshoz, ő felnyúlt neki (három felnőtt fogta le szegény gyereket közben), majd csak annyit mondott, hogy pszichés eredetű a dolog, kúpozzam, meg hogy ez összefügg a szobatisztasággá válással, és ne erőltessem a bilit (de akkor még nem is volt a bili szóba hozva)


Szóval, azóta, hogy a doki belenyúlt a popsijába vizsgálatkor, azóta még csak azt sem engedi, hogy megtöröljem, kész tortúra az egész tisztába rakás. Képes még gyertyába is felemelkedni kakis fenékkel, kitekeredik, ordít, és még beszélni is elfelejt, kiveri a víz szegénykémet. Fél óra, míg egyáltalán tisztára töröljük a nagydolog után. A kúpot meg egyenesen esélytelen felrakni neki, úgy szorítja a popsiját.


Néhány napja elkezdett arra panaszkodni, hogy fáj a kakilás!

Nagy nehezen sikerült megnézni neki, hát látom, hogy a lyuk környéke kb. két cm-es sugárban iszonyatosan ki van pirosodva neki, olyan, mintha valami kimarta volna. Kb. egy hete még teljesen szép volt neki, nem volt kipirosodva.


Mást nem találtam otthon, így Reparon krémmel kentem be neki, de alig tudtam, mert úgy ellenkezett. Nem tudom, hogy az jó-e rá?


Vagy mivel kezeljem? Járt már más is így?

Ha nem muszáj, nem vinném orvoshoz, nem szeretném újra stresszelni, hogy a doki megint ott matasson neki.


2014. márc. 23. 14:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, hogy egyelőre ezzel nem fordulsz orvoshoz. Kezelgessétek krémmel, valami miatt ő tart a széklet elengedésétől, de ez egyelőre még semmilyen szinten nem jelent problémát. Ha 3 éves korában is áll a dolog, és továbbra is határozott félelem van benne ezzel kapcsolatban, keressetek fel egy gyermekpszichológust. Ami a legvalószínűbb, az az, hogy valamikor fájdalmat okozott neki a székelés, és ez az élmény él benne ennyire erőteljesen. A fenekére Bepanthen, Neogranormon tökéletesen elég, nem szükséges a Reparon. Ha nem szűnik 4-5 nap alatt, akkor azért lássa orvos.
2014. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Gyermek pszichológust ajánlanék, ez egyértelműen pszichológiai jellegű, ugyanakkor a kipirosodás érdekes, lehet a sok erőlködéstől, de mindenképp érdemes szemmel tartani.
2014. márc. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Nalunk a Fiam kruppos es asztmas is... Ugyeleten ugy tettek fel neki szteroid kupot, hogy szetrepedt a vegbele es aznap este verres alsogatyaval mentunk haza...

Sejted, hogy a kovetkezo kupnal szetrugott a gyerek...


Ami bevalt: beszelgetes beszelgetes beszelgetes! Anya csinalja es ugy nem faj! A buta dokihoz nem megyunk tobbet! Stb... Elfogadtatni, hogy a doki csinalta szarul! Legkozelebbcsak ugyeshez megyunk es nem csinal olyat, hogy fajjon!

Ha dokihoz megyunk kotelezo a dokinak elore elmondani mi fog tortenni! Nem engedem, hogy a gyerekhez nyuljon addig!


Viszont!!! Sose engedtem volna meg, hogy a fenekebe nyuljanak! Egy felnott kez hatalmas fajdalmat okozhat abba a pici lanyban! Gondolj egy amalis szexre! Rengetegen rettegnek es fajdalmat mondanak! Az az izom befele nem enged, csak kifele! Vannak gyereknogyogyaszok urologusok, proktologusok oket kell megkeresni!

Kakilas: mi mindennap iszunk 1-2 actimelt! Nincs kec-mec napi 1-2 kaki igy van enelkul nincs!

Ha kakil pelusba is dicserd orulj stb mintha biliztetned... Probald meg kakilas utan inkabb lemosni a feneket! Mig lemegy a sokk rola 1-2-3 honap! Mig elfelejti, hogy mi volt!


Bili: panikroham volt nalunk is! Csak a wc jon be! Nincs siras es hiszti igy... De NE probalkozz meg vele! Egyenlore ezt az eroszaktetelt felejtse el szegenykem!

Harman jarultak hozza hogy neki hatalmas fajdalmat okozzanak... Es te ott vooltal nem segitettel! Ne csodald, hogy benned se bizik, ha a popsijat torolned!

2014. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2014. márc. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a pisi- és kakamanótól fél a kislányod, azért nem ül a bilire?
2014. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
66%

A bizalma sérült benned, mert hazudtál neki.

hm. Kakimanó miért akarod hülyének nézni.

Ő pontosan tudja hogy nem mondassz igazat.

A állat doki pontosan megmondta, az okot jellegét, de hogy miért sokkolta szegényt, érthetetlen.

Ezzel már másodszor sérült a bizalma.

Érdemes ezen elgondolkodnod!!!

2014. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szia! Lányom már 4 éves, s ő is szegény székrekedéses.(de már szobatiszta) Volt pár nap h nem volt hajlandó kakilni... Végül Apa vett magának az aldiban lehet kapni bio almapürét/400ft egy kilós üveges/ s nagyon finom. Eredetileg az 1 évesünknek vettük mert izlik neki s olcsobb mint a bébiétel... Erre a nagy lány is kért belóle s azóta tud kakilni:) Esetleg ha szereti az édességet (lányuk nem) akkor pbűljátok meg a Tamarin lekvért. Dédim evett mindig ilyet,ő nagyon székrekedéses volt. Mondjuk azt irja 11 éves kor alatt nem lehet,de én is egész kis koromban is ettem már... Egyébként ha a lányom nagyon nem tud kakilni,akkor beül egy kád forró vizbe és segit neki.ott kijön neki (elég jol)
2014. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

szia!

zabpelyhet (én ledarálva szoktam)tejben megfőzni,pont olyan,mint a tejbegríz-remélhetőleg szereti,mert ez általában rendbe rakja gyorsan az ilyen gondokat.

Minden nap ez a reggeli,nem kakaóval,hanem fahéjjal,de tehetsz bele almát,mazsolát is,aztán magyarázd el neki,ha ezt eszi nem lesz olyan nehéz a wc-zés,remélem működik majd nála is!

2014. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam védőnéninél (1éves státusz) s találtam egy szórólapot. Proktis M állitólag nagyon megkönnyíti a kakilást,ilyen kicsiknél. Aloe vra,körömvirág,édesgyökér,tigrisfű,teafa,vadgesztenye tartalmú..
2014. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Pocahontas12 válasza:
Szerintem látogassatok el egy urulógushoz.
2014. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!