Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5hetesen kialakulhat a hasfájá...

5hetesen kialakulhat a hasfájás, ha eddig nem volt az? Ez az?

Figyelt kérdés

Szopik,és tápszeres pótlást kap a babám, eddig minden evésnél nyomott egyet és volt kaki (napi 6-8).

Két napja viszont csak naponta 2 van, helyette sokat pukizik, de a kaki is nagy erőlködésre jön csak, majd beleszakad, úgy nyomja, és ma pukizások előtt is erőlködik, sír, feszeng.

Milumil start a tápszerünk.


2014. márc. 26. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy ki, általában ebben a korban szokott. Adj neki rá infacolt vagy espumisant (de sok más csepp is van), illetve válts át másik tápszerre.
2014. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze,kialakulhat, sőt ilyenkor szokott kialakulni.
2014. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xStefix ***** válasza:

Nem lehet, hogy a tápszernek köze van ehhez...?

Mert akkor az lenne az ideális, ha el tudnád hagyni a tápit, és így nem kéne a tüneti kezeléssel bajlódni, hanem az okot szüntetnéd meg.

2014. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, eddig nem volt ilyen gondunk, 2 napja kezdődött, pedig mindent ugyanúgy csinálunk, mint eddig.

Azért kell a tápszer, mert nagyon keveseket szopik, bealszik rajta, nem szívja, csak 20-30 milliket szokott, és nem hízott semmit.

2014. márc. 26. 19:34
 5/7 xStefix ***** válasza:
És akkor nem a szoptatási gyakorlatot kellene egy kicsit megtámogatni? (Ezt nem vádlóan kérdezem, hanem kíváncsian, csak írásban nem megy át a hangnem. Nem szeretném, ha félreértenél.)
2014. márc. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltunk szoptatási tanácsadónál, próbálom fejni, vettem Calma cumifejet, úgy érzem, nagyon sok mindent megpróbáltunk. Talán hiba volt az elején elkezdeni a pótlást, de most már nem tudok mit csinálni, mert szopik valamennyit és utána a cumit várja. :(
2014. márc. 27. 10:58
 7/7 xStefix ***** válasza:

Szerintem talán tudsz még mit csinálni, csak nagyon határozottnak kell lenni. Amikor az én fiam szopisztrájkolt (más okból), egy ismerősöm, aki nálam tapasztaltabb szoptató anya, azt mondta nekem, hogy a babák ösztönösen tudják, hogy a szopi jó nekik és akarják is; abban kell nekik segíteni ilyenkor, amikor valami megzavarja őket, hogy újra rátaláljanak.

Én azt mondanám neked, hogy gondold végig még egyszer, hogy folytatod-e az üvegezést vagy megpróbálod ismét teljesen szopissá tenni a babádat, mert szerintem nem lehetetlen vállalkozás. De az biztos, hogy érzelmileg nehéz feladat és valószínűleg egy ideig szakmai segítségre is szükséged lenne hozzá, hogy kitarts. Persze ez nem kötelező, úgy tegyél, ahogy te jónak látod. :) De az biztos, hogy nagyon messziről is vissza lehet még jönni, igaz, nem könnyű.

2014. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!