Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mütét miatt nem tud szoptatni...

Mütét miatt nem tud szoptatni a testvérem nem tudni mennyi ideig. Van rá esély, hogy a baba majd még újra szopizik?

Figyelt kérdés

Még csak most lesz egy hónapos a bébi. A tesóm már lassan egy hete nem tudja szoptatni,kórházban van. Eddig fejt rendesen,de tegnap megmütötték,és ma már feladta a fejést,mert nagy fájdalmai vannak. Ismertek olyat aki hosszú "kihagyás" után is tudta újra szoptatni a babáját?? Szeretném bíztatni egy kicsit,de nincs ilyen tapasztalatom,és nem is ismerek ilyen esetet...

Segítségeteket kérném!! Írjatok légyszi megélt,hallott esetekről stb... Köszönöm előre is!!


2009. dec. 17. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek egyszer volt teje, mindig be lehet újra indítani, olyat is ismerek, aki nem is szült, örökbe fogadott, és szoptatási tanácsadó segítségével sikerült beindítani. Ne adjátok fel, sok sikert!
2009. dec. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

keress neki egy laktácós tanácsadót. Ő sokat tud majd segíteni.

[link]

2009. dec. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Engem is körülbelül ennyi idős koromig tudott szoptatni az édesanyám,mivel sajnos nagyon betegen születtem,és az idegességtől elment a teje.Igaz,nekem "tejmamám"volt,de ma közel 90 kilós nő vagyok.Ha van valaki a környezetében,akinek szintén pici babája van,szerintem biztosan megoldható az anyatejes táplálás.
2009. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én hallott esetekről sajnos nem tudok beszámolni, csak a saját véleményemet tudom megírni. Szerintem ez mind a babától függ! Ha Ő most hozzászokik a cumisüveghez,amiből úgy jön a tejci,hogy szinte semmit sem kell érte tennie,akkor utánna már nehéz lesz rászoktatni arra,hogy dolgozzon a cicin azért,hogy ehessen. Én azt csinálnám,hogy ha már rendben van a testvéred cicije,akkor ráraknám a picit és akkor meglátjátok mit reagál. Ha sír és nem kell neki,mert ugye nem jön belőle semmi,akkor a szokott módon megetetném cumisüvegből és utánna raknám vissza cicire. Akkor már nem lesz éhes,viszont az anya közelsége és a cumizás a cicin lehet,hogy kelleni fog neki. És az így kapott ingerektől meg lehet,hogy beindul a tej is. Sajnálom a nővéred és mielőbbi gyógyulást és kitartást kívánok neki. Én 18 hónapja szoptatok és megértem,hogy miért szeretne Ő is újra szoptatni. Szerintem ez a világ legmeghittebb dolga. Persze ha nem sikerül,akkor sem szabad elkeseredni,mert fő az egészség. Drukkolok nektek!!!
2009. dec. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Mindenkinek!!!

Utolsó: mintha tudnád,hogy mennyire beteg szegény,és mégis ezen szomorkodik. Köszönöm,hogy drukkolsz neki,így ismeretlenül is!! Szükségünk van mindenki "drukkolására" :)

(Kivették a bal tüdeje felét,tüdőgyulladás szövődménye miatt végül is.)

2009. dec. 17. 20:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Be lehet igaz ez hosszú idő, nekem 4 nap után sikerült újra indítani két-három nap alatt. Folyton mellre tettem a babát és aztán beindult, pedig már feladtam volna. Ez májusban volt és azóta is szoptatok.

De a legfontosabb hogy pihenjen és gyógyuljon fel. Remélem hamarosan jobban lesz.

2009. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Noverkent dolgoztam, es volt egy kismamank, aki agyverzessel fekudt nalunk, otthon pedig egy 5 hos szopis baba varta. Akkor mi noverek fejtuk le a tejcsijet, nem neki kellett ezzel foglalkozni, nem is tudott volna. Az masik kerdes, hogy a sok gyogyszer miatt nem tettuk el a tejet, de ugy ment haza a korhazbol, hogy volt tejcsije, nem hagytuk elapadni, es amikor visszajott kontrollra, szpotatott. Tehat kerje meg a novereket, hogy segitsenek.
2009. dec. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én közel két hétig nem szoptathattam.Műtétem volt,de nem ilyen súlyos.Ahogy az előttem író mondta.Kérjetek segítséget,nem ciki,ha más feji le a tejet!Én örültem volna,ha segítenek rajtam!

És erősítsétek,hogy nem rossz anya,mert most nem tud szoptatni!Ha mégis elapadna a tej,akor sincs gond,hiszen a pici kénytelen volt megszokni a tápszert.

Nekem sikerült,de nem ilyen komoly betegségem volt.2 hét után egyből tudta,hogy mi a cici!

6 hónapig tudtam szoptatni

2009. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bíztató mondatokat! Reméljük neki is sikerül majd!
2009. dec. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!