Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Annyira zavar, mit lehet tenni?

Annyira zavar, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Szoptatás közben és attól függetlenül, konkrétan ömlik a melleimből a tej. Ha elmegyünk itthonról hiába használok melltartóbetétet, kb. 1 óra és teljesen átázik. Próbáltam, hogy szopi után a maradékot és a másik mellemet is lefejtem. Nem sokat használt. Itthon nem zavar, mert textilpelussal a melltartómban járkálok, de ha vendégségbe megyünk, vagy haza a családhoz mégsem járkálhatok így. Lehet, hogy ha beáll a kereslet-kínálat, akkor megszűnik ez a nagyfokú csöpögés/folyás?


4hetes picúr anyukája


2014. márc. 27. 19:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, előbb-utóbb beáll. A fejés nem biztos, hogy a legjobb megoldás a problémádra, hiszen akkor még több tejet termel a szervezeted.
2014. márc. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne fejjed és alább fog hagyni, első 2 hónapban nekem is ilyen volt, inkább első 6-7 hétben. Minnél többet fejjed annál több lesz. Aztán beállt a "kereslet kínálta" Most 5 hónapos most meg örülök minden csepp tejnek, és fejegetem napi 3 szor, hogy elég tejem legyen. Nekem amúgy a liberó melltartó betét vállt be. De volt, hogy vendégségben a wc-ben cserélni kellett.
2014. márc. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat (:


már nem fejem, csak a növekedési ugrásnál fejtem 3 napig, hogy gyorsabban lereagálja a szervezetem, mert tudom, hogy a fejéstől csak több lesz, de azt gondoltam, ha lefejem az összeset akkor később telítődik meg újra, de nem :D Hát remélem előbb utóbb beáll a rendszer.

2014. márc. 27. 19:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy 6-8 hét, míg beáll a kereslet-kínálat.
2014. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Be fog állni, nyugi, én is hasonló helyzetben voltam.

Off: Nekem, ha sírni kezdett a fiam, vagy szopizni, azonnal pisilnem kellett...folyton ez ment a 3. hónapig, az sem volt semmi :)

2014. márc. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Be fog állni, bár nekem több hónapra volt ehhez szükség. Az első kb. 4 hó apban rendszeresen átáztam, ha nem tudtam azonnal megszoptatni a fiam, amikor szopiidő volt. Aztán ez lassan csillapodott, viszont pár hete van az, hogy már nem folyik a másik mellemből a tej, amikor szoptatok. Most egy éves a legénykém.
2014. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is így volt, állandóan büdös aludttej szagom volt hiába cseréltem a melltartóbetétet, pedig fejtem is a szoptatások között, mert ha nem, akkor azt hittem szétdurranok. Egy tehenészetet lenyomtam volna napi tejhozamban.

Később azért beállt, pontosan nem tudom, hogy mikorra, de kellett pár hét.

2014. márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok, akik írták hogy nem kellene fejni:

sajnos az sem megoldás, legalábbis nekem nem vált be, mert olyan szinten fájt és feszült a mellem hogy elviselhetetlen volt.

2014. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor fejés helyett azt kell csinálni, hogy elkezded borogatni, vagy valami módon kiváltani, hogy "follyon" , és hagyni, amíg el nem áll. Jobb lesz, nem fog feszülni, de mégsem fejed.
2014. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig a 7. vagyok, én aztán próbálkoztam mindennel, borogatással de még ráolvasással is, de semmi nem használt a fejésen és az időn (később beállt) kívül.


Amikor a második született, akkor az elsőt még szoptattam, amikor hazamentem a kórházból, a nagyobb gyerek rámcuppant és egy perc alatt kiszopizta azt a csomót amit a csecsemős masszírozott meg szerencsétlenkedtünk a kórháti fejőgéppel.

Mivel két gyereket szoptattam, így egyáltalán nem volt olyan gondom, mint az elsővel.


Kérdező, másodikra szülj ikreket és nem lesz ugyanilyen problémád. :-D

2014. márc. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!