Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem szeretnék már szoptatni,15...

Nem szeretnék már szoptatni,15 hós a lányom és egyre jobban zavar. Éjjel is csak azon nyugszik nagyon unom már. Nem tudom hogy kezdjem a leválasztást?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a szoptatási adó folytatásra buzdít és a lányom is nagyon ragaszkodik hozzá, engem viszont már idegesít. Mit tegyek?

Sajnos a cumit és cumisüveget sosem fogadta el, az ujját sem találta még meg.


2013. jan. 26. 11:14
 1/6 A kérdező kommentje:
˝szoptatási tanácsadó˝
2013. jan. 26. 11:16
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
De miért zavar?Ez egy gyönyörű kapcsolat anya és gyermeke között.
2013. jan. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Ő már nagyon nagy "baba". Rossz lesz neki pár napig de hagyd abba akkor ha te sem akarod ezt, és hozzá szokik. Én 4 hónapig szoptattam még szeretem volna legalább 6 hónapos koráig de tovább semmi féle képen.
2013. jan. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Ne foglalkozz a tancsáadóval. Már nagyon nagy a gyereked nincs szüksége szoptatásra egyszerűen vedd el tőle, 1-2 napig próbálkozni fog aztán elfelejti.
2013. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 hónapos koráig szoptattam.már nagyon zavart,és enni sem akart mást az anyatejen kívül.1 hónap alatt szoktattam le,fokozatosan. Először a 10 órai maradt el,aztán uzsonna,ebéd,reggeli,végül a vacsora.A legnehezebb az volt mikor éjjel felkelt és kérte volna a cicit.Ilyenkor apa ment be hozzá,és kis vizet/teát kapott. A tejtermelés miatt sem ajánlom,hogy hirtelen hagyd abba,mert becsomósodhat a melled.Én a hónap végén elmentem a dokimhoz,és kaptam gyógyszert az apasztásra.2nap vettem be fél szemet.Mindenki a szoptatás mellett kampányol,de az elapasztásról nem kapunk infót.
2013. jan. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szépen fokozatosan csináld, ez neki és Neked is jobb. Neki azért mert lesz átmenet, Neked meg azért mert így elkerülheted a tejpangást, mellgyulladást.

Itt egy cikk, remélem segít:

[link]


(((Az, hogy egy ekkora gyermeknek szüksége van- e az anyatejre, nem kérdés, vagyis inkább úgy mondanám, hogy ha az anya számára nem terhes, akkor a szopás egy ekkora gyereknek is jó(immunitás, és egyéb okokból) DE ha az anya számára terhes, akkor mérlegelve előny és hátrány, már el lehet választani a gyermeket:).)))

2013. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!