Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak engem zavar-velem történt...

Csak engem zavar-velem történt meg hogy szoptatás miatt elvesztette szexuális női funkcióját a mellem?

Figyelt kérdés

Nem tudom jobban megfogalmazni. Azt értem hogy a női mell szerepe a gyermek táplálása úgy alapesetben. De 26 évig ( na jó 13 mert előtt nem volt mellem:)) szép volt,büszke voltam rá,a testképem része volt, a szexben is szerves része volt stb. Mióta szoptatok valahogy etetővé változott más funkciója mintha nem is lenne. A férjem nem ér hozzá, mondván hogy az a babáé. Anyósomék szerint egyrészt ne "tegyem ki" (viszlát dekoltált felsők) mert ez már nem arra VALÓ. Másrészt viszont elvárják hogy ha sír a baba egyből tegyem cicire ott előttük, apósom is simán benyitott múltkor is mikor szoptattam és leült oda beszélgetni. Pár napja voltunk egy helyen ahol volt baba mama szoba. Ott is simán besétált apuka pelenkát cserélni (megértem persze) miközben én ott szoptattam és próbáltam takargatni magam.

Azt tudni kell hogy kicsit lapos az egyik bimbóm vagy kicsi vagy hogy mondjam és kicsit tartani kell egyik kezemmel a baba szájánál tehát nem úgy történik a szoptatás hogy csak odanyomom a baba fejét és közben mindkét kezem szabad hogy tartsam a babát meg még takarózzak is, hanem tartani kell mert különben fáj is.

A védőnő is mikor szoptatási gond volt elvárta volna hogy csak úgy ott kapjam elő a cicit. Én spílázom túl? Ez normális hogy mostantól a cicim nem az én cicim hanem a baba jogos tulajdona vagy hogy mondjam?


2012. júl. 31. 08:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ez majd megváltozik, miután már nem fog szopizni a baba.
2012. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen?? Remélem tényleg..
2012. júl. 31. 08:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek nyugodtan mondd meg, hogy nemcsak a babáé, hanem az övé is. Esetleg ha óckodna, tedd rá a kezét a melledre, lehet hogy utána már ő is jobban meg-megfogja majd, és "visszaszokik rá". (1.)
2012. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igazából nekem se esik annyira jól, valahogy érzéketlen lett, ill. sokszor folyik a tejem stb. félek hogy ez se tér vissza (az eredeti állapotba)
2012. júl. 31. 08:18
 5/15 anonim ***** válasza:

szia, én még nem tudom, mi fog történni, mert csak a 39.hétben vagyok, de jó régóta foglalkoztat ugyanez a téma, emiatt valahogy még idegennek érzem a szoptatást. Remélem, majd változik, de tényleg furcsa, hogy hogyan tudja ugyanazt a funkciót betölteni a jövőben (szexre gondolok), miközben a baba is abból eszik. De azt hittem, nálam nem stimmel valami, hogy ilyeneken gondolkozom.


Anyósodékra meg ne hallgass, attól, hogy van gyereked, még ugyanolyan nő vagy, sőt. Vegyél fel, amit gondolsz, amiben jól érzed magad.

2012. júl. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát valóban megváltozik a funkciója és ezáltal sok minden,de azt nagyon nem tartom normálisnak,ahogy anyósodék a "közösnek" tekintik a cicid és semmi magánszférát nem hagynak.Én biztosan udvariasan szólnék,másnem a férjemnek,mert azért te NŐ maradtál és a szoptatás igen is csak rátok tartozik.Tekintettel lehetnének rád,és legalább megkérdezhetné apósod is,hogy zavar-e egyáltalán,ha bemegy hozzád. :S Férjedet nem zavarja?

És valóban idővel meg fog változni,ahogy abba hagyod a szoptatást és minden visszatér a rendes kerékvágásba.Párodat próbáld meg rávezetni,hogy a baba nem sajátította ki teljesen magának és külön kell választani a szoptatást és a házas életet.Attól,hogy szültél egy gyermeket még ugyan az a NŐ vagy.

Az meg,hogy anyósodék szerint ne tedd ki...de azért bemennek hozzád,ha szoptatsz....hát érdekes felfogásuk van.Ha te úgy érzed magad jól,ha igen is látszika dekoltázs,akkor csináld!Nem csadorban kell járkálni egy anyukának;én azt gondolom,hogy ami szép azt nem kell takargatni,függetlenül attól,hogy valaki édesanya vagy sem.Legyél picit határozottabb és állj ki a véleményedért!

2012. júl. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Na nem úgy látszik hogy félk mellem kint van:)) csak biztos tudjátok miről beszélek, amikor kicsit látszik a mell a kivágás miatt vagy hogy írjam.

Igen ilyen etető funkciót tölt be a szemükben, a férjem is valahogy így van vele, próbáltam beszélni vele erről de azt mondja nem tud elvonatkoztatni (egyébként megértem, mert én SE tudok elvonatkoztatni).

Tiszta bűntudatom van hogy alig várom az 1 évet (addig terveztem szoptatni) hogy megint a sajátom legyen a cicim.:(

2012. júl. 31. 08:25
 8/15 A kérdező kommentje:

Ja és ez hogy bejönnek, mondtam már a férjemnek de apósom is annyit mond hogy hát olyan aranyos a kisunoka amikor szopizik stb.

Anyósom meg kikéri magának, ő is nő nehogy már előtte szégyellősködjek, neki is ugyanolyan van (már hogy melle).

Mondjuk valahogy érzek benne kis rosszindulatot is mert eleinte mikor nehezen ment a dolog nem voltunk úgy egymásra hangolódva a babámmal szopi technika téren, akkor ő is volt hogy ott volt és a férjemnek mondta hogy hát igen ilyen mellel nehéz is lehet szegény baba nem is tudja rendesen szívni stb.

Mi köze hozzá milyen a mellem? Meg a férjemnek is úgy mondta mintha minimum testi fogyatékost vett volna el, pedig a férjem mindig is imádta a melleimet (mindegy hogy miért vagy mit szeretett benne ).

2012. júl. 31. 08:29
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Apósod, férfi (férjeden kivül) NE üldögéljen melletted, miközben szoptatsz! Ez akkor se illik, ha nem lát semmit! Nem normális, üzenem anyósodéknak!

2. Van egy jópár dekoltázsos felsőm. Azért nem dobtam ki, mert szoptatok. Jó melltartó kell hozzá, h ne látszódjon ki a fél cici.

3. Hát a férjed....Nem tudom , nálunk "közösen" használta a babával utána is, nem volt tabu. ezt meg kell beszélni vele.

2012. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, kiegészíteném azzal, h így anyósod se üldögéljen melletted, h ilyen "kedves" beszólásai vannak. Én az első babánál nagyon szenvedtem szopiknál, pedig se nem nagy, se nem kicsi, nem befeléforduló...és mégis....a technika nálam is...de én elüldöztem minden "okoskodót", mondtam csak olyan nőnemű jöjjön, aki tud is segíteni!:)
2012. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!