Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kórházi szoptatásról írnátok...

Piroska és a farkas kérdése:

Kórházi szoptatásról írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Még nem tartok ott, de szeretnék majd szoptatni, ha tudok. Gyerekkromból arra emlékszem, hogy anyukm letörölgette/fertőtlenítette a mellbimbó környékét mielőtt az öcsémet szoptatta, most a kórházban azt mondták, már az újszülött babát is segítenek majd mellre tenni a szülés utáni 1 órában. De ez ilyenkor hogy zajlik, hogyan fertőtlenítenek? Egyáltalán fertőtlenítik azt a területet? És a bent töltött idő alatt ez hogy megy? Adnak vmit vagy vinni kell?
2014. márc. 29. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Régen szigorú szabályok voltak, minden mellre tétel előtt fertőtlenítették a mellett, a szülőszobán nem lehetett megszoptatni a babát, és szigorúan 3 óránként szoptattak pólyában, és szájkendőben. Szerencsére ez már a múlté.

Egy normális kórházban baba-mama szobák vannak. Igény szerint szoptathatsz, akkor amikor a baba megéhezik. Nem kell fertőtlenítened a melledet. A szülőszobán ha minden rendben lesz a babával megszoptathatod.

Szülés után rögtön csupaszon a mellkasodra teszik a picit, aztán elviszik lefürdetni, felöltöztetik, visszahozzák és akkor mellre teheted,ebben segít a csecsemős. Esetleg ha maguktól nem mondják, akkor te kérdd hogy hadd tehesd mellre. Az oldaladra fordulsz, és a csecsemős segít mellre helyezni, egy picit szopizik (nem feltétlenül kell ennek az első szopizásnak sokáig tartania, inkább az a döntő hogy minél hamarabb mellre kerüljön, akkor könnyebben beindul a tejtermelés), aztán elviszik még megfigyelésre, és pár óra múlva már együtt lesztek a gyermekágyas osztályon.

2014. márc. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk semmi fertőtlenítés nem volt. Az izzadt cicimet kezdte szopizni a baba. Utána nyílván zuhanyoztam, de egyik anyuka sem törölgette meg a szopi előtt a ciciket. Én ha nagyon izzadt vagyok, azért gyorsan lekapom a felsőm és lezuhanyoztatom a ciciket, de nem mindig.
2014. márc. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igazából semmi extra dolog nem történik. mellre helyezik és kész. soha nem kellett fertőtleníteni
2014. márc. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első babám születése után a szülő szobán segítettek mellre tenni, utána is sok segítséget kaptam, mert mert befelé forduló a mbimbóm.

Második szülés után már mire jöttek volna segíteni, addigra már rég kiszolgálta magát a kisasszony.

Fertőtlenítésről szó sem volt.

2014. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell fertőtleníteni. Sőt, a mellbimbóknak nem tenne jót ha valami pl. alkoholos dologgal mosogatnánk.

Kórházban segítettek a mellre helyezésben, de érdemes utána olvasni is, valamint a www.lll.hu oldalon is rengeteg hasznos infót találhatsz.

2014. ápr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahol én szültem nemrég ott 3óránként hoxták a babákat 2növér.Az egyik körbejárt kezet lelocsolta valamilyen vizzel és valamivel lespriccelte a cicinket. a másik meg adta a babát. Ha akartad kintmaradhatott veled a baba,de ha nem akkor egy ora mulva elvitték az ujszülöttszobába.

Amugy meg mondta az egyik hogy ne teefonaljunk kézmfertötlenités után mig a baba nalunk van mert az terjeszti a legtöbb bacit.Másnap a másik csecsemős kezében a mobillal hozta a picit szopizni...Szoval ennyit erről.

2014. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!