Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok a nyilvános...

Mit gondoltok a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés

Nekem is van 3 gyerekem de egyiket sem szoptattam nyilvános helyen. Mostanában sajnos viszont egyre többet látok ilyet, ma pl a villamoson szoptatott egy anyuka tegnap meg az étteremben az asztalnál csak úgy simán (még a felsőjét s levette teljesen) úgy hogy körülötte ott ebédelt vagy 50 másik ember.. De láttam már az egyik nagy bevásárlóközpont padján is szoptatni anyukát pedig azokban még külön szoptató szoba is ki van alakítva..

Annyira gusztustalan, miért nem lehet ezt elintézni otthon, a mosdóban vagy félrevonulni egy olyan helyre ahol nem látnak?


2013. márc. 3. 16:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is 3 gyerekem van, mindhármat szoptattam 1éves koráig (11 hó, 14 hó 13 hó) és nem szoptattam nyilvánosan. Mert számomra kellemetlen úgy értem, a magánügyemnek tartom a mellemet, meg a szoptatást is. Én sem igazán vagyok kíváncsi a más mellére de ez valahogy kevésbé zavar tehát ha vkinek úgy a jó, felőlem szoptasson nyugodtan, nem botránkozok vagy akadok ki rajta. Inkább mint hogy ordítson a baba az éhségtől. Van olyan barátnőm aki mindenhol szoptat bárki előtt előveszi a cicit és még a 2 éves lányát is megszoptatja, ő úgy van vele hogy nem fogja hagyni sírni egy percet se ha egyszer éhes (ez most már mondjuk nem teljesen állja meg a helyét hiszen 2 éves gyerek nem éhségből szopik) és ez másoknak ciki ha lenézik őt emiatt.
2013. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem meg lehetne oldani diszkréten, ez furcsa, hogy valaki ennyire nekivetkőzik.
2013. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Nincs gondom a szoptatással, amíg nem tolják a képembe a látványt. Lehet diszkréten csinálni, akkor nem fogom direkt bámulni. Nekem csak az a zavaró, amikor anyuka szinte reklámozza, hogy ő bizony bárhol szoptat, mert ezt neki lehet és merjen csak valaki szólni!

Amúgy meg azt a pár alkalmat, amikor nyilvánosan kéne szoptatni, mondjuk étteremben, el lehet intézni cumisüveggel. Nem fog a baba lelke sérülni, se az anyukáé. Tuti nem vetkőznék nyilvánosan félpucérra, hogy szoptathassak. Emberek vagyunk, vagy mi. Nem állatok. Rengeteg nő meg tudja oldani ezt kulturáltan, anélkül, h kicsapná a mellét a villamoson.

2013. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%
Nem normális az ilyen.
2013. márc. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 frászkarikaborsó ***** válasza:
93%
diszkréten intézném, ha már muszáj lenne, semmiképp nem hivalkodóan. De sztem van az a helyzet amikor muszáj nyilvánosan szoptatni, nem kell ebből ügyet csinálni, az ember babával úgysem megy sehova textilpelenka nélkül, azzal meg el lehet takarni a látványt.
2013. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Nekem még nincs gyerekem, de ha lesz, és úgy adódik, 100* inkább megszoptatom nyilvánosan, minthogy sírjon az éhségtől (cumisüveg nálam elvből sem játszik, mindkét öcsém cumizavaros lett tőle, ha tudok szoptatni, nem kockáztatom meg). Van olyan helyzet, amikor nem lehet máshogy megoldani (pl. órákat kell várni a hivatalban vagy a kórházban). Meg lehet ezt teljesen diszkréten csinálni, szoptatós melltartó, póló, és gyakorlatilag nem látszik belőle semmi. Szégyenlősöknek van ilyen nagy lepel, amit maguk köré teríthetnek, vagy sima textil pelenka. Szerintem semmivel sem rosszabb nyilvánosan szoptatni, mint cumisüvegből, ugyanúgy eszik a pici, csak más a csomagolás :)
2013. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Gusztustalannak titulálni a szoptatást? Nahát! :(


Én sem gyakoroltam, nálunk a szopi intim dolog volt, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ha egy baba éhes, akkor ennie kell. Persze mindezt diszkréten, pelussal letakarva, szoptatós kendőben/poncsóban végrehajtva.


És azt ne felejtsük el, hogy a női mell ezért van, nem (csak) apukának játszani :) Szerintem az az undorító, mikor a narancsbőrös senekű tizenévesek övben járnak miniszoknya helyett. A szoptatás egy természetes élettani folyamat.

2013. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

"A szoptatás egy természetes élettani folyamat."


Igen. A sz@rás is az, mégse végezzük nyilvánosan. Mert nem tartozik másra, nem kíváncsi rá senki.

2013. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
Pár hónapos gyerekkel normális ember nem megy étterembe, meg bevásárolgatni. A nagyobb babának meg már meg van a napirendje, ha indulás előtt rendesen megszoptatja, nincs szükség a következő órákban cicire. Persze akit nem érdekel, hogy miért sír a gyereke, és inkább betömi a száját, az megint más tészta. Mit lehet vele csinálni?
2013. márc. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
diszkréten lehet nyilvánosan is ,én a játszotéren szoptatam egyszer ,de ugy hogy mást ne zavarjon ,látvány.
2013. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!