Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A Ti babátok megissza a...

A Ti babátok megissza a fagyasztott anyatejet?

Figyelt kérdés
Még 5 hetem van szülésig. Csak kíváncsi vagyok,hogy ha sok tejem lenne,érdemes-e lefagyasztani,vagy felesleges?
2014. ápr. 1. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdemes mert jó lesz a főzelékekbe de az én babám fintorog az ízére
2014. ápr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is majdnem ott tartok mint te, szóval biztos kapsz majd tapasztaltabb válaszokat. :)

Az én sógornőmnek rengeteg teje volt. Fejte és leadta. Kicsit később fagyasztotta is. De ezt már csak a hozzátáplálásnál használta fel az ételek elkészítéséhez. Viszont így is max 3 hónapig tartotta a fagyasztóban.

2014. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nem kellett a fagyasztott tej,belekevertem én mindenbe hátha úgy,de az első kanál után köpte ki és nem akart enni.Rengeteg tejem volt,de 7 hónaposan már frissen se akarta elfogadni,nekem meg csak patakokba folyt és tápoztunk....

A másodiknál még nagyon az elején tudtam fagyasztani keveset mert nem igazán volt tejem,3 hónap után se már a készletet kellett olvasztani és tápozni.Nah neki aztán nem számított,hogy fagyasztott volt :D

2014. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sok tejem van/volt, most már bánom, hogy nem adtam le, mert 11 hónapos lesz a gyerekem, és még mindig literszámra áll a tej a fagyasztóban, pedig nagyon sokat el is ajándékoztam belőle. Féltem, hogy ha elapad, akkor nem lesz neki mit enni, de már több, mint fél éve áll a tej a fagyon, nem is szívesen adom neki, főzéshez szoktam felhasználni (vagy a Milumil gabonás pépet azzal keverem ki neki), de nagyon ritkán (fura szaga van tőle a kajáinak). Amúgy a fagyasztott tejet megitta, sokszor vittem neki azt, ha hosszabb útra mentünk, minden további nélkül elfogadta üvegből. Szerintem ha sok lesz neked is inkább add le, másnak is jót teszel, egy kis pénzed is bejön, a babának pedig max. 1-2 litert fagyassz, többet nem érdemes.
2014. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
fagyasztva nem próbáltuk, de miután kiolvasztottuk mindig megitta :)
2014. ápr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém nem itta meg. Viszont itt az egyik kérdésnél olvastam, hogyha fagyasztás előtt forráspontig melegíted, nem változik meg annyira az íze.
2014. ápr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm
2014. ápr. 1. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Uh. Nekünk nagyon jó volt, hogy a szülés utáni pár hétben rendszeresen fagyasztottam le a tejet ( volt bőven), mert a fiam kórházba került, a sok idegtől elment a tejem, de annyi volt a fagyasztóban, hogy egy hétig ette!!! Aztán sikerült visszahozni a tejcsit, így minimális tápszert kapott csak.
2014. ápr. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Három gyermekemből egyik sem itta meg kiolvasztás után. Még a főzelékbe se tehettem bele,mert azt sem ették meg...
2014. ápr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!