Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejpép anyatejel higitva...

Tejpép anyatejel higitva cumisüvegből?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzett hogy a kis fiam éjszaka felkell óránként cicizni szerintem már nem olyan erős az anyatejem hisz már 7 hónapos lesz a kis fiam pár nap múlva. Tegnap megpróbáltam neki adni tápszert egyszer íratam fel dokival és kiváltottam hátha egyszer szükség lesz rá , hát tegnap az is volt csak a nagy helyzett nem ízlet neki. Nappal van elég tejem és úgye mellé hozzátáplálást kap. Viszont este már nem próbáltam a tejpépet neki adni kanalazva és sűrűn de úgy nem kell neki. Ezért gondoltam azt hogy anyatejel össze keverek valamenyi tejpépet . Csak attól félek hogy nem biztos hogy a cumisüvegből ki tudja szipatani. De ha kevesett rakok bele akkor gondolom nem sűrűsödik be ?
2014. ápr. 3. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

mi az üveges hígabb bébiétellel voltunk így. cumisüvegből szívta ki, nekem az tűnt a legjobb ötletnek, ha elég nagy lyukat csinálok a cumin, és megy a szájába ugyanúgy mint a tej, viszont nem kell erőlködnie a szippantásokkal sem.

viszont ne legyen nagyon híg, hisz mi sem ennénk meg a túlságosan folyékony tejbegrízt :)

2014. ápr. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:

Mivel a korábbi "beetetős" próbálkozásaid nem váltak be, erős a tippem, hogy a babád nem az éhség miatt kel. Sokkal valószínűbb, hogy fogzik és/vagy mozgásfejlődési változások zajlanak és/vagy szeparációs szorong.... Úgyhogy én nem próbálkoznék ilyesmivel, pláne, hogy ezt a módszert még a bébiétel gyártók sem javasolják.

Nincs olyan, hogy nem elég erős tej; az mindig a baba igényeihez igazodik.

2014. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hello!!!


Növekedési ugrásról van szó és mellé igen fogzik is mint kiderült.

Miért szorongna?


Én azt hittem hogy az anyatej egy bizonyos idő után nem elég , és nem olyan erős a tej. Mivel úgye a hozzátáplálást is elkezdik 6 hónaposan az anyatejesek. Ha nappal így van akkor éjszaka is nem ?


Mind1 mostanában már nem kell fel óránként , minden nap nem de még néha igen . Viszont megmaradt a cicinél.

2014. ápr. 9. 10:33
 4/4 xStefix ***** válasza:

Miért ne lenne elég? És miért "romlana" el a minősége?

A hozzátáplálást nem azért javasolják elkezdeni, mert az anyatej már nem elég; bár tényleg így szokták mondani, helytelenül. Sokkal inkább azért, mert egyrészt ekkortól képes a baba elég hatékonyan feldolgozni a szilárd táplálékokat is. Másrészt, hogy lassan, fokozatosan szokhasson hozzá az anyatejen kívüli étrendhez.

De ettől független az anyatej továbbra is tökéletes, csak éppen az egyre nagyobb gyerkőc igényeihez igazodik, mind mennyiségében, mind összetételében. Ezért szoktuk azt mondani, hogy mindig a baba szükségleteihez igazodik, akár hosszú éveken keresztül is.

2014. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!