Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fiam 18hos nagyon cicis és...

Sandyka89 kérdése:

Fiam 18hos nagyon cicis és ugy is alszik el. Terhes vok 6hetes. Szoptasam tovább v kezdjem elválasztani? Enyire cicist hogyan lehet elvalasztani? De ha nem sikerül és már szülni megyek bent leszek a kórházban mi lesz vele ithon cici nélkül?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 6. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
ha szülésig nem sikerül leválasztani,akkot amíg benn leszel a korházba el fogja felejteni.ha pedig nem,és lesz sok tejci,szopizhat mindkettő.de már lassan kezd el neki mondogatni,hogy jön a játszópajti,nemsokára neki is szüksége lesz rá,stb.és amíg szoptatsz,olvashatsz neki mesét vagy játszhatsz vele :)
2014. ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 21 hónaposan szoktattam le. Nekem az okom: semmit nem akart enni az anya tejcsin kívül, túl sok foga volt kint, szét cincálta a cicimet, éjjel még mindig háromszor kelt fel.

Én úgy csináltam, h fokozatosan, napközben mindig mikor jött volna cicizni, mindig mutattam neki valamit, h nézd anya mit vett a boltban neked, vagy mit főztem neked, eltereltem a figyelmét és így lassacskán ki estek a cicizések. A végére már az éjszakai maradt, arról meg úgy szoktattuk le, h először csak egy cicizési időt helyettesítettünk pár korty vízzel. Aztán a többit is. Sok időbe tellett, de leszokott. Furi így beszélnem róla, mert én is rettegtem, h nem fog sikerülni, most már 2 és fél éves. Evés zavaros, most már mondhatom, h az éjszakai alvásról is leszokott. Rengeteg türelem kell és kitartás, mert ez nem fog menni az egyik napról a másikra.

2014. ápr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, elírtam, nem az éjszakai alvásról szokott le, hanem az éjszakai ivásról :D

Kicsit még reggel van nekem :D

2014. ápr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elválasztanám, több ok miatt is, egyrészt mert már elég nagy hozzá, másrészt a terhesség miatt, illetve ha most kezded el a tesó születésére teljesen el fogja fogadni, hogy nincs tej, viszont, ha szülés előtt közvetlenül csinálod, akkor lehet ráteszel még egy lapáttal a testvérféltékenységre, illetve a fejlődésben is visszaveteted, mert a kicsit akarja majd utánozni. Egyébként meg miért ne sikerülne? Egyetlen gyerek sem maradt cicifüggő, és nem is halt bele, hogy elválasztották, kicsit túldramatizálod.
2014. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha neked az megfelel akár tandemben is szoptathatod mindkét gyereket. Azt a pár napot kibírja simán míg kórházban vagy, az apjától eszébe sem jutna cicit kérni. Ha nem is szopik addigra akkor is hiányozni fogsz neki, azon a szoptatás nem változtat.

Ha el akarod választani, akkor csináld fokozatosan, először napközbeni szopásokat ritkítsd/rövidítsd, mikor már csak reggeli esti maradt akkor a reggelit hagyd el. (szerintem).

2014. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!