Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan inkább letagadom, hogy...

Lassan inkább letagadom, hogy szoptatok. Te mit tennél?

Figyelt kérdés
Kétéves múlt a kicsi lányom és még szopik. Én ebben semmi kivetnivalót nem látok. Ismerőseim már egy-másfél éves korában is elcsodálkoztak rajta, most meg kérdezgetik, hogy végül is meddig szoptattam őt. Mikor kibököm, hogy még szopik, totál ledöbbennek. Látom rajtuk a döbbenetet. Maga a szoptatás nem zavar, de az általa kiváltott reakciók igen. Lehet jobb lenne letagadni?
2014. ápr. 20. 23:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Ha téged zavar, tagadd le. Végülis ez a magánügyed. Tény, hogy nem sűrűn szopiznak ennyi idősen. :) Én megtartanám magamnak.
2014. ápr. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%
39. hetes terhes vagyok. ma kérdezte anyosom (65éves), hogy akarok e majd szoptatni?- mondtam neki, hogy igen..kérdezte meddig? -hát, ha minden jol megy egy évig..de azért 10 honapig jo lenne...majdnem leesett a székröl, hogy te atyaég! az szerinte már szinte perverzio és hogy böven elég az elsö 4 honapban.. ezekután én is elgondolkodtam...
2014. ápr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Ne csodálkozz rajta, hogy ledöbbennek. Nem normális dolog, ekkora gyereket szoptatni. Ha ez a mániád csináld, de szeritnem ne mondd meg, mert mindenki ki fog akadni rajta.
2014. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
2es, azért a mama egy picit a másik véglet felé tendál.
2014. ápr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Kedves 3/3-as válaszoló. Elnézést, hogy érdeklődöm, de mi okból olvasgatod és válaszolod a szoptatással kapcsolatos kérdéseket, mikor ennyire ellenzed azt. Már annyi kérdésre válaszoltál szokásos arrogáns stílusodban, és sosem értettem, hogy akit ennyire taszít a szoptatás gondolata, miért lóg az ilyen oldalakon.
2014. ápr. 20. 23:32
 6/22 anonim ***** válasza:
63%
Ebben semmi ciki nincs. Olvassák el a WHO ajánlást az egészséges gyermek táplálásával kapcsolatban. Azoknak, akiknek nincs jobb dolguk, mint ezen rágódni (nekik aztán nem teljesen mindegy?!), feleld azt, hogy terveid szerint iskoláskorában tízóraira már nem cicit csomagolsz majd. Addig szoptass, amíg ez mindkettőtöknek megfelel (tehát a kislányod is valóban igényli és neked sem terhes az egész). A nagymamáknak, közértes néniknek, munkatársaknak, kozmetikusnál szomszéd székben szépülőknek ebben a kérdésben nem osztottak lapot.
2014. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Ki mondta, hogy taszít. Én is szoptattam a fiam, de csak normális kereteken belül, csodálatok időszak volt, szerettem, de attól még nem fogom még a bölcsiben is szoptatni.
2014. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Julie S ***** válasza:
63%
En nem tagadnam le. Ne erezd magad kellemetlenul a reakciok miatt, hiszen semmi furcsat nem csinalsz. Csak nem a mai felgyorsult elet szokasait koveted. Akik meg ezeket kovetik, azok sokszor bele sem gondolnak, hogy lehet ezt maskepp is csinalni. Idot hagyni a gyereknek fejlodni, megerni a dolgokra es nem eroltetni az onallosodasat ido elott. Ha nem tagadod le, akkor legalabb szembesited oket ezzel.
2014. ápr. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

Tudom milyen érzés,nálunk is ez van,pedig az én lányom csak 15 hónapos,de mindenki furcsán néz rám,amikor közlöm,hogy még szopizik.

Engem nem zavar,imádom szoptatni,sose okozott nehézséget!

Viszont 2 éves korára muszáj leszek leszoktatni,mert megyek vissza dolgozni. Nem tudom,hogy fog menni,mert nagyon szeret cicizni.

De nem tagadom le,nem gondolom,hogy szégyelnem kellene!!

2014. ápr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Én azt tapasztaltam, hogy tök mindegy mit csinálsz, az valakinek úgyis csípi a szemét és lehülyéz miatta. Ha szoptatsz azért, ha tápszert adsz azért.

Én nem terveztem a hosszú szoptatást, annyi volt célként belőve, hogy fél évig anyatej, 1 éves korig szoptatás ha sikerül, de majd meglátjuk. Szóval nem valami biomániás ősanya vagyok aki mindenáron a gyerekek szájába nyomkodta a mellét évekig, hanem csak úgy alakult...

Na kaptam én mindenféle megjegyzést, a legjobb az volt, amikor a körzeti nőgyógyásznál mondtam, hogy szoptatok a gyerekek ennyi idősek... Én lettem a Nagy Magyar Anya, a nőgyógyász agyon dicsért, hogy a lehető legjobbat teszem a gyerekekkel. Amikor visszamentem pár héttel később, ugyanabban a rendelőben ugyanazon a széken ültem, csak más doki volt ügyeletben. Mondom szoptatok, gyerekek ennyi idősek... csak épp le nem hülyézett, hogy nem vagyok normális, a gyerekeket már rég le kellett volna szoktatni.

Úgyhogy még a dokik között sincs egyetértés. Csináld azt ahogy érzed, hogy neked meg a gyereknek a legjobb. Mindenki más meg foglalkozzon a saját gyerekével és a saját mellével.

2014. ápr. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!