Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok és bort iszom...

Ha szoptatok és bort iszom este, a bor mindenképpen az anyatejben marad akkor is ha a vérből lebomlik, pl egy pohár bort iszom, az 2-3 óra alatt felszívódik. A tejből is?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 4. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Az alkohol egy az egyben átmegy a tejbe. És ha ott van a melledbe a tej, gondolom abba átmegy és ott is marad, amíg a pici meg nem issza. Legalábbis én így gondolom. Viszont, egy pohár bor alkoholtartalmától nem lesz baja a babának, több helyen olvastam már, hogy annyi nem árt. Heti 2-3-szor meg lehet inni egy pohár bort.
2014. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Én biztos voltam benne, hogy ugyanúgy mint a vérből felszívódik a tejből is...:(
2014. ápr. 4. 20:48
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
71%

Amíg a májad nem bontja le az alkoholt, addig ugyebár kering a véredben, és az aközben termelődő tejbe belekerül. A mellben viszont már nincs, ami lebontsa a tejből, így akárhány órát is vársz, azt a baba meg fogja kapni.

Egy-két korty bor biztosan nem árt, de én azért nem innék meg egy egész pohárral szoptatós anyaként.

2014. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Szoptatós anyaként miért akarsz alkoholt inni? Nem értek egyet ezekkel a liberális maszlagokkal, hogy heti 1-2 pohár nem árt a babának. Szoptatsz, a babád megissza, minek kockáztatni, hogy akár egy mikro mértékegységnyi alkohol átkerüljön a szervezetébe?
2014. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azt olvasom mindenhol, hogy 1-2 dl jó minőségű vörösbor nem árt, sőt egészséges még szoptató anyáknak is. Én a párom boroskólájából szoktam néha kortyolgatni, bár egy egész pohárral nem ittam meg. De nagyon megkívántam és jól is esett. Hiszek abbam, hogy a szervezet jelzi ha valamire szüksége van, én meg vérszegény vagyok amúgy is. Szóval szerimtem egy pohár bor simán belefér. Nyáron egy pohár sör. Más alkohol, vagy nagyobb mennyiség már nekem is elfogadhatatlan.
2014. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%

Hol az a "mindenhol"? Egy ilyen fórum? Én zömében olyan, orvosoktól származő cikkeket találok, ahol kategorikusan tiltják az alkoholfogyasztást terhesség és szoptatás alatt. Ez nem azért van, mert minden mikrogramm alkohol ártalmas lehet, hanem azért, mert nyilván senki sem végezhet ilyen irányú klinikai kísérleteket, így senki nem tudja felelősséggel meghúzni a vonalat a még nem ártalmas és a már biztosan ártalmas mérték között. Így van ez a gyógyszerekkel is.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy totális alkoholmegvonás a kismamáknak, mert jómagam is igenis iszom egy-két jóleső kortyot a párom söréből vagy borából, és iszom alkoholmentes sört.

Elég vicces ennek a kérdésnek a fényében, hogy mások meg azon paráznak, hogy ihatnak-e alkoholmentes sört, mert azt olvasták, maradhat benne alkohol, és akkor most mi lesz. Persze ez már túlzás.

Amúgy azért az 2 deci borban is van ám annyi, sőt akár több alkohol, mint mondjuk egy 4centes röviditalban, úgyhogy egy kismamának a vaspótlást nem a vörösborral kellene megoldani...

2014. ápr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
4. vagyok. Nem győztetek meg. Számomra teljességgel elfogadhatatlan szoptatás ideje alatt bármennyi alkohol fogyasztása is. Több mint egy éve szoptatom a kisfiamat, de azóta tabu az alkohol. pedig előtte nekem is nagyon jól esett elkortyolni egy pohár bort a férjemmel lazítás gyanánt. Nem tudnék tükörbe nézni. A testemből etetem a gyermekemet! Számomra ez szent dolog. És ha vashiányos egy kismama, oldja meg a pótlást kiegyensúlyozott táplálkozással!
2014. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Mindenhol azt írja, hogy egy pohár bortól nem lesz baja a kicsinek.

2014. ápr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok :) hát meggyőztetek... Férjemmel akartunk inni egy pohárral de az enyémet is o itta meg:)
2014. ápr. 5. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!