Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mennyit szopizik 9...

Kinek mennyit szopizik 9 hónapos babátok? Főleg aki igény szerint szoptattak.

Figyelt kérdés
Mennyit mit és hányszor eszik? Éjszaka hányszor eszik?
2014. máj. 6. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk délelőtt gyümölcs van, ezután lemegyünk sétálni.Dél körül szopizik, de inkább elalszik rajta. 2-3 körül húsos főzelék, 5-6 körül valami gyümölcs keksszel, gabonapéppel.8 körül fürdik, aztán szopizik 9 körül alszik.Éjjel még kel,olyankor mellé fekszem és kiszolgálja magát. A nap közbeni étkezéseknél változó, hogy kap-e, kér-e anyatejet. Pl. 1-én kirándulni voltunk, nem kapott tejet, csak reggel és este. Nem láttam rajta, hogy bármi baja lett volna.
2014. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reggelkeveset szopizik

délelőtt kifli vagy kenyér, gyümölcs (mikor mit fogad el)

11.30-kor szopi és elalszik

13.30 körül főzelék

16.30-kor szopi és alvás

késő délután, amit elfogad

19.45-kor főzelék vagy tejpép vagy (anya)tejbegríz/rízs

20.00-kor fürdés, majd szopi elalvásig

éjjel: kb 2-szer eszik 5-8 percen keresztül.


Igény szerint szoptattam és sokáig összevisszaság volt. Keveset evett, de sokszor. Már nem kéri napközben, csak alvások előtt. Nem rég alakult ki ez a rendszer.

2014. máj. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Fiam még simán szopizik 4-5 alkalommal. Ez nem tudom nem e sok.
2014. máj. 6. 21:55
 4/7 anonim ***** válasza:
ha beleszámolom a reggeli keveset, 3 alvás előtti, meg az éjjeli 2-t, az nekünk is ott van
2014. máj. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha igény szerint szoptatsz, miért lenne sok? A babád tudná megmondani egyedül, hogy ez sok-e neki - de láthatóan nem, azért szopik ennyiszer. ;)


Mindkét gyerekem 2x evett szilárdat ennyi idősen, ebédre főzeléket, uzsira gyümölcsöt és/vagy gabonafélét. A 3. étkezést 11 ill. 12 hósan vezettem be, a többi még szopi volt. A lányom ekkoriban még 1-2x szopizott éjjel, a fiam viszont kb. 3-4 óránként. A nappalra már nem emlékszem, de többször, mint 4-5 alkalom. Igényük szerint. ;)

2014. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,hogy ki hogy szoptat, mert nem fejlődik a babám rendesen most tejérzékenységre gyanakszik a gasztroenterológus. Mikor megmondtam neki,hogy hányszor szopizik azt mondta,hogy sok csökkenteni kellene. Viszont én idáig igény szerint szoptattam idàig. Viszont nem akarok ártani neki de szeretném minnél tovább szoptatni.
2014. máj. 10. 22:13
 7/7 xStefix ***** válasza:

Kérdező, akkor ez egy laktációs szaktanácsadónak való kérdés..! Ők biztosan tudnak segíteni neked abban, hogy mi lenne a számotokra legideálisabb megoldás. :)

Itt találod őket: www.ibclc.hu

Ha beszélsz közülük valakivel, majd írd le ide is, hogy mit javasoltak, légy szíves, engem pl. érdekelne.

2014. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!