Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik ígény szerint szoptattak,...

Akik ígény szerint szoptattak, annak hány hét után állt be a 3-4 órás rendszer?

Figyelt kérdés
Egyenlőre még csak 9 napos a pici, igény szerint szoptatok, és annyi a tejem amennyi neki kell, 40-80 grammokat is szív 10- max 20 perc alatt. Egyenlőre nappal fél - 1 óránként kel fel éjszaka 2-2,5 óránként. Érdekelne, hogy majd magától beáll a 3-4 órás szoptatás vagy majd nekem kell alakítanom valahogy az etetést? Ha igen akkor hogyan? (A cicimből nem csöpög a tej, nem kell melltartó betét, csak ha szívja akkor jön de akkor rendesen) A válaszokat köszönöm szépen.
2012. szept. 28. 16:34
 1/9 xStefix ***** válasza:
100%

Háát, szerintem attól függ, miért adod a cicit.

Ha csak evésre, akkor pár hét elég lehet.

De ha tényleg igény szerint és kizárólagosan szoptatsz, akkor nem nagyon lesz még egy jóideig olyan, hogy 3-4 óránként.. max. éjjel.

Enyém 4 hónapos, nappal kb. óránként (este gyakrabban), éjjel 2-3 óránként (hajnalban gyakrabban) szopizik. Ebből mondjuk az alvások előtti szokott "evés" lenni, úgy látom. Ált. 2 órát van fenn, utána 1-2 órát alszik. De én nemcsak evésre adok a szopit, hanem mindig, ha kéri. Eszik, iszik, alszik, nyugszik stb. vele.

2012. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az igény szerinti szopi azért "igény szerinti" mert akkor szoptatsz amikor úgy érzed, hogy a kicsid igényli, mert pl. szomjas, éhes, álmos, vigaszra vágyik, fáj a pocak, hiányzik neki a testközelséged az illatod..........stb. Nincs órához, rendszerhez, mérleghez vagy egyéb szabályhoz kötve.

Soha, semmi nem vígasztalja, nyugtatja, elégíti ki úgy egy baba igényeit, mint a szopi.

Kívánom, hogy nagyon sokáig legyen részed ebben a csodás kapcsolatban és letre szóló élményben.

Én 22 hóig szoptattam igény szerint, éjjel 15 hóig is többször.

2012. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én is igény szerint szoptatok és még nincs rendszerünk. 6 hetes a babám,de akkor adom neki amikor kéri. Most próbálom már kicsit húzni az időt, 2-2,5 óra max,amit kibír. Próbálnék már valami rendszert kialakítani nappalra,mert van két óvodás gyermekem is és kissé káosz így az életem.Éjjel egyszer ébred kb2-3 közt majd hajnal 5-6 körül. Így legalább éjjel alszom valamennyit. De te még nyugodtan szoptass amikor igényli,mert még nagyon picike!! Üdv,3fiús anyuka.
2012. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
mikor megszületett a kisfiam,úgy gondoltam igény szerint fogok szoptatni.úgy is volt kb a 6.hétig.nagyjából 2 óránként evett.ezután át állt 3 órásra.Most lesz 3 hónapos,és egy hete 4 óránként eszik,éjszaka egyszer kel fel enni.(9-kor elalszik,2-kor felébred enni,majd reggel 7-ig alszik.)egyébként így visszagondolva jó nagy baromságnak tartom az igény szerinti szoptatást,semmi rendszer nincs az ember életében...és a babáéban sem.
2012. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én majd szeretnék rendszert vinni az életünkbe, mert a rendszertől lesz igazán nyugodt a baba, azt mondják..., De a szoptatással kapcsolatban mindenhol azt olvastam, hogy az elején tegyük annyit cicire amennyit csak lehet, hogy beálljon a kereslet kínálat, és hogy utána jöhet a rendszer, és hogy az első 1-2 hétben nem lehet a babucikat még elkényeztetni..., és hogy ha később kevésnek tűnik a tej akkor megint többször kell cicire tenni, hogy több tej termelődjön...
2012. szept. 28. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, bár az első gyerkőcnél nehéz volt, mert igazából senki sem értett meg (egész nap szoptatsz, keveset eszik a gyerek, nincs időd semmire) Ráértem a gyerekkel foglalkozni egész nap, a heti átlag 12 dkg-ot meghízta, nyár volt, meleg volt, gondolom szomjas is, a férjem meg azt mondta, hogy amíg talál valamit a hűtőben, még ha nem is főtt étel, őt nem zavarja, ha a gyerekkel töltöm az egész napot. A másodiknál már egyszerűbb volt, mert utánaolvastam és főleg az anyósomnak az orra alá tudtam dörgölni, hogy most ez van, másabb, mint amikor neki voltak kicsik a gyerekei. Egyébként kb. 2-3 hónapos kora között mind a két lányom átaludta az éjszakát (a védőnő azt mondta, hogy ébresszem fel és szoptassam meg... de szerinte teáztatni is kellett volna a pár napos babát) Persze az első gyereknél még nem voltam kitanult és 4 hónaposan rá kellett tápszerrel pótolni, mert sokat bukott. Onnantól viszont nem akart szopizni és fejnem kellett. Hát nem volt egy leányálom. Még 3 hónapig bírtam, utána már tápszer és hozzátáplálás volt. A kisebbnél szépen beállt a rendszer, mondhatnám, hogy ő alakította ki, aztán kb. 10 hónaposan elkezdte magát leválasztani: először a délutáni alvás előtti szopit nem akarta, aztán a délelőtti alvás előtti nem, végül már egyáltalán nem akart. Közben ő is kóstolgatott ezt-azt, nem erőltettem sem a szopit, sem az ételek bevezetését. Az almalével is (ami az első "étele" volt) megpróbálkoztam, ízlett neki, hát kapta. Azt tanácsolom, légy türelmes, és hamar kialakul a rend, lehet, hogy pont ő alakítja ki...
2012. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Nem a rendtől lesz nyugodt egy baba, hanem a te jelenlétedtől és gondoskodásodtól. Akár percre pontosan szopik, akár (időnként) kaotikusan, az fog számítani, hogy te reagálsz rá, nem az, hogy pl. mindig ugyanúgy történnek a dolgok. - Mindkettő nyugtat, ez igaz, de hosszú távon és érzelmileg nem a rendszer a jobb, hanem a biztonságérzet!


És elkapatni sem így és nem most fogod a babádat! Kényeztetni azt jelenti, hogy olyat teszel meg helyette, amire ő is képes lenne - szopizni tudna nélküled? Nem. Ez nem kényeztetés, ez gondoskodás, abból pedig sose elég egy gyereknek.


Fontold meg ezeket!

2012. okt. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Denisa W. ***** válasza:
Mivel én sem csak evésre-ivásra adom a szopit, hanem bármi más okból is, ha kéri, így nem állt be rendszer. Talán éjjel van valamiféle ritmus, ami nagyjából állandó, de fogzáskor pl. ezt sem tudom elmondani. Nappal annyi rendszer van nálunk, hogy a napi négyszeri szilárd étkezés nagyjából ugyananakkor történik, de ezek mellett a szopik úgy történnek, ahogyan ő kéri. Az én lányom 8 hónapos, eleinte zavart ez az "eklektika", de belejöttem, és nem bánom, hogy nem akartam nála mindenképpen napirendet kialakítani. De hozzáteszem, nem is tudtam volna, mert ő sokszor szeretett keveset enni, illetve ezt a szokását a mai napig tartja.
2012. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
100%

És még egy kis infó: a hőn áhított rendszert nemcsak szopival lehet ám beállítani! Már ha mindenképp te akarod irányítani a babádat... Az ébrenlét és alvás váltakozása is jó keretet tud adni a napnak - sokszor a szoptatás gyakoriságától függetlenül is.

Ugye nekünk sincs fix napirendünk, de bármilyen gyakran szopizunk, a fiam régebben 1, aztán másfél, újabban 2 órát van ébren alvás után. Mondjuk az alvásidő elég változó nálunk, de akkor se sokkal alszik el hamarabb, ha előzőleg rövidebbet aludt.

Szóval én inkább azt javaslom neked, hogy a babád jelzéseire figyelj és abból indulj ki, arra reagálj! Mivel mi is a Természet részei vagyunk, bennünk is ugyanaz a ciklikusság érvényesül: vagyis az embergyerek is ciklikusan működik, magától is, nem kell erre őt külön megtanítani. Ha hagyod, hogy ő kialakítsa a saját ritmusát, szokásait és TE alkalmazkodsz ŐHOZZÁ (nem fordítva), sokkal jobban megismerheted őt. Végső soron pedig jobban egymásra tudtok hangolódni.


Arról már nem is beszélve, hogy hányszor fog borulni a nagy nehezen felállított rendszer már az első életévben... Nem hiszem, hogy minden alkalommal ki akarsz bukni azon, hogy elvesztetted a fonalat és jaj, újra kiszámíthatóvá kell tenni az életet. Sokkal ésszerűbb, ha mindig rugalmas maradsz, mert így tudod nyomon követni a babád fejlődését.

2012. okt. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!