Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akar szopni a...

Miért nem akar szopni a babám, ha van elég tej?

Figyelt kérdés
5 és fél hónapos a kislányom és már hetek óta alig szopik - pedig lenne mit. Két hete elkezdtem adni neki a bevezető püréket, hogy legalább valamit egyen és azokat (alma, barack, krumpli, sütőtök) nagyon szívesen meg is eszi. Próbálom szoptatni, de nem nagyon érdekli a dolog, sőt van amikor kifejezetten mérges miatta. Egyedül éjszaka szopik nyugodtan, ha megébred, de akkor is csak pár percig és vissza is alszik. Tej viszont kell a babának! Mit csináljak? Adjak neki tápszer-tejet? Vagy kínlódjunk tovább a szoptatással? Elmúlik ez? Van hasonló tapasztalatotok? A kisfiam 10 hónapos koráig szopott, de vele nem volt ilyen gondom ...
2008. júl. 28. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Szopási sztrájk lenne? Nem tudom. De lehet azért csinálja, mert kanállal nem kell megdolgoznia a kajáért annyira. Ez kényelmesebb neki. Ne add fel semmiképp. Ha más nem akkor fejjél neki.
2008. júl. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy szopási sztrájk ... De ilyen hosszú ideig? És miért? A bevezető ételeket is már csak azután kezdtem adni, hogy már két hete alig szopizott valamit: vagy csak játszott evés helyett vagy kínlódott. Próbálkozom azért, de nagyon rossz ez, mert a tej meg termelődik és nincs aki megegye :o( Amióta ezzel kínlódunk már 4x volt tejcsatorna elzáródásom. A tejet fejegetni meg nagyon nem szeretném ... :o(
2008. júl. 28. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám mesélte, hogy 6 hónaposan kiköptem a cicit és kész, azaz elválasztottam magamat. Többektől is hallottam már ilyet, van, hogy önállóan abbahagyják a szopizást. Ha még folytatni akarod, akkor inkább fejjél, (ha nem kell neki a cici), ameddig úgy gondolod.
2008. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!