Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet felébreszteni a...

Hogyan lehet felébreszteni a babát szopi előtt?

Figyelt kérdés
Tegnap jöttünk haza a kórházból, de olyan sokat alszik, hogy úgy kell ébreszteni a szopihoz. Három óránként szopiznia kellene, és felébreszteni, de bármit teszek, ő szépen alszik, és alig reagál valamire. A kórházban azt mondták, hogy ez normális, de vigyázzak, be ne sárguljon. Volt valaki hasonló helyzetben?
2008. júl. 29. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is így voltam de éjszaka egyátalán nem keltettem fel, volt hogy 5-6 órát is aludt, ennek köszönhetően vagy nem, de átalussza az éjszakát. Most 4 hónapos. Napközben 4-5 órát hagytam aludni, de általában ekkorra már magátol fel is kelt. Nem feltétlenül kell 3 óránként ennie, úgyis felkel ha éhes. Egyébként a lányom most napközben 2-2,5 óránként szopzik. Szóval változó. Jó babázást!
2008. júl. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kórházban, hogy 3 óránál többet, ne hagyja aludni a a kicsit, mert a sárgaság miatt aluszékony és, nehogy kiszáradjon, mert nem kell fel enni. Igy 3 max 4 óránként keltettem. Most 5 hetes lesz és magától ébred 4 óránál többet nem alszik éjjel sem.
2008. júl. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad keltegetni, egy baba jobban érzi mikor éhes, mint a nővérkék a kórházban! Nekem is sárga volt a lányom, mikor hazahoztuk, de nem ébresztgettem nappal, csak éjjel. Ennek ellenére 1 hós korától egész éjjel alszik!!

Ha 5 óra múlva sem ébred, csak akkor kellene felkelteni, mert a tejnek sem jó ha nagyon felgyülemlik, vagy inkább fejjél kicsit, ha 4 órát alszik, és úgy etesd.Tudod minél több tej fogy, annál több lesz!

2008. júl. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én megpróbálom a babámat felébreszteni 3-3,5 óránként, mert ha többet alszik, akkor nagyon kiéhezik és mohón fal és nagyon sok kajcsit kibüfizik utána. Nálam a pelenkázás mindig felébreszti és általában van is mit kicserélni, mert szinte mindig kakis a pelus. Próbáld meg mellre tenni és kicsit ébresztgetni, beszélj neki és maceráld az arcocskáját vagy a fülét. Éjszaka ne ébreszd fel, csak nappal.
2008. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!