Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdemes a 3 óránkénti szopizás...

Érdemes a 3 óránkénti szopizásra felébreszteni a babát, vagy jobb, ha addig hagyom aludni amíg felébred?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 26. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi szükség arra, hogy felébreszd, igény szerint szoptasd, ne az óra szerint. Úgyis ha felébred, jelzi ha éhes.
2008. ápr. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De jó az ilyen gyors válasz. Köszönöm. Csak azt olvastam, vagy hallottam, hogy nem alakul ki következetesség ha nem áll be a 3 órás szopirend. Amúgy eddig nem ébresztgettük, csak gondolkodtam most hosszú távon mi a jó?
2008. ápr. 26. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van! Az előttem válaszolónak tökéletesen igaza van. A baba igényei szerint szoptasd, ne a könyvek szerint!
2008. ápr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A babának kialakul majd az egyéni ritmusa, ha ahhoz alkalmazkodsz, akkor máris következetes vagy.
2008. ápr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-)
2008. ápr. 26. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem sem kell. Igaz, én próbáltam tartani a három órát, de elég rugalmasan kezeltem, ha hamarabb volt éhes, akkor hamarabb kapott, ha aludt, nem keltettem fel, inkább csak irányadónak használtam az órát, viszonyításképpen. De minden babának kialakul, hogy mikor eszik, tehát ha te nem is igazítod sehogy az étekzést, ő akkor is kialakít egy rendszert. Amúgy én már csak azért sem ébresztettem fel, mert igyekeztem kihasználni minden pillanatot, amikor aludt, ilyenkor csináltam proszívóztam, mosogattam, főztem, na meg pihentem.
2008. ápr. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!