Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet felébreszteni...

Hogyan lehet felébreszteni egy 11 napos babát? Rábírni, hogy nappal legyen ébren és ne cserélje fel a napszakokat? Éjjel 5 órát van ébren egyfolytában és sír!

Figyelt kérdés
Amióta hazajöttünk a kórházból, átalussza a nappalokat, 3 óránként próbálom felkelteni, hogy legalább egyen, mert az első napokban 6 órát is aludt nappal evés és minden nélkül.. Hiába pelenkázom át, hiába próbálok vele sétálni, beszélni hozzá, van mikor az evésre sem ébred fel 3 óránként, bármit is csinálok, ha a szájába teszem a cicim, eltolja és alszik tovább.. Éjszaka pedig 12-5ig ébren van és nem hajlandó aludni, csendben vagyok, nem beszélek hozzá, megetetem, az ágyában hagyom, de ha kiveszem az sem jobb, egy idő után elkezd ordítani és nem hagyja abba semmire... Nem tudok így létezni, hogy egész éjjel ébren van, mert nappal nem tudok aludni, max 1-1 órát.. Meg nem is normális ez így! Volt valaki így? Kérlek írjatok!
2009. febr. 4. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
én vltam így s 5 hétig bírtam...aztán hagytam két éjjel sírni egyszer 20 másik éjjel 10 percet sírt azóta tudja h éjjel alvás van...lehet ez most sokaknak nem szimpi de egyszerűen a fáradságtól már teljesen kivoltam....
2009. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ui, ja héjjel alvás van az azt jelenti h azóta csak enni kelt fel::)s aludt tovább
2009. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem két egymást követő nap csinálta ezt, én második nap hajnalban magam mellé vettem az ágyba, aludt egyet velem együtt és megoldódott a probléma. Azóta a hajnali etetések után magam mellé veszem a reggeli etetésig.
2009. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hagytam ordítani tegnap már, úgy 10 percet kb, nem segített semmit, utána kivettem, ordított tovább... Egyik éjjel próbáltuk a magunk mellé vevést is, sajnos az sem segít semmit, akkor is nézelődik-ordít, nézelődik, ordít :( Sosem fog elmúlni!!! :(
2009. febr. 4. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Syia.Nem fáj a hasa véletlenül?Megfeszíti,tekerget magát ilyenkor? A babák hasa nem egész nap fáj.Lehet az övé pont ebben a periódusban és nappal meg kipiheni az éjszaka fáradalmait.Olvastam,hogy az ilyen pici babák még nem tudnak különbséget tenni a napszakokban.
2009. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont így voltam, 8 hétig tartott, majd egyik napról a másikra olyan éber, hogy azóta max 9-11 órát alszik, tehát most, 4 hósan pont az ellenkezője van.

A kórházban egyszer szőlőt ettem, amitől éjszaka 9 órán át sírt, végig a kezemben tartottam. Ezután 11 órán át nem lehetett felkelteni!! Külföldön szoptatásbarát kórház, és azt mondták a spec. nővérek, hogy mivel jól fejlődik a súlya, és akkor ne aggódjak, egészségesnek néz ki, és akkor alvás alatt olyan fáradtnak látszott. 3. nap, még azt se tudtam, hogy megvolt a tejbelővellésem, az evés miatt aggódtam. Az egyik nővérnek sikerült valahogy félig felkelteni, így kb. a9-10. órában egyet szopizott, de csak egy szívást, és előtte utána megmérték: láss csodát, 10 grammot fejlődött! Ekkor mondta a nővér, hogy akkor már megvolt a tejbelővellésem, és hogy a LÉNYEG, HOGY A SÚLYA RENDBEN VAN, FEJLŐDÉSE EGÉSZSÉGES!

Bocs a sok szövegért, tehát ez utóbbit tartsd szem előtt, tehát miatta ne aggódj, ha amúgy ő rendben van! Az első 8 hétben mi is így voltunk, mint egy rongybabát, úgy mozgattam, ideális megtanulni pelenkázni...stb. Éjszaka gondolom nem teszed tisztába, félhomályban eszik, semmi kényeztetés - nálunk ezzel kb 3 hét volt, mire átállt nappali ritmusra. Nem könnyű, főleg segítség nélkül, császár után, de mi is és valószínűleg mások is túlestünk rajta, kitartás! Mégis próbáld meg élvezni a vissza nem hozható perceket, nem fogod megbánni! A nehézségeknél gondolj arra, hogy egyszer ez is elmúlik.

2009. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadó vagyok, mégegyszer átolvastam, bocs, nem egészen így voltunk, de az se jobb: az evésekbe belealudt, így egész nap szopizott. Majd 20-30 perc alvás, és sírt (valószínűleg hasfájós volt). De ez éjjel nappal, ezenkívül autóban és babakocsiban aludt (és most is) úgy, hogy nem lehetett felkelteni. Így nálunk is volt/van, hogy 5-6 órán át nem eszik, majd egy óra múlva éhes, szóval a lényeg, hogy ha egészségesen fejlődik, minden oké!!
2009. febr. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bobocka ***** válasza:

Szia:)Mintha a fiamról olvasnék:)10 héten át nem aludtam éjszaka és nappal max 1-1,5órát,éjjelente ringattam, h az apja tudjon aludni, mert ment dolgozni reggel:(Szóval tudom min mész keresztul, ráadásul a babánk pocifájós is volt:(10hétig zombiként éltem míg kikészultem teljesen, páromat elhanyagoltam mert még arra sem volt energiám, hogy megkérdezzem hogy van:(Segítségem nem volt rajta kívul senki, ráadásul kulfoldon élek, még ismerosom sincs. Anyuék voltak kinn az elso héten, azóta semmi. Ma már 3,5hónaposak vagyunk és tudom hogy most úgy tunik nem múlik el, de elmúlik. Emlékszem a napra - dec.31 - amikor a kisfiam eloszor aludt el este 9kor, el sem hittem:)És azóta fél 8, 8kor alszik már, felkel enni éjfél korul meg hajnalban, de már tudok én is aludni.

Nyugodj meg, véget ér nemsokára, kitartás

2009. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nezd, egy ilyen pici babanal ez meg teljesen termeszetes, ahogy no a baba, ugy javul majd a helyzet. Az en fiam is mig a korhazban voltunk, 2 nap alatt osszesen kb 2 orat hagyott aludni, na gondolhatod, ezek utan mindenen elbogtem magam. Aztan otthon is ugyanez ment, de akor mar kicsivel tobbet aludtunk, es ahogy nott, ugy javult a helyzet. Kozrejatszott a hasfajasa is. Kb 3 honapos kora ota szinte vegig alussza az ejjelt. Este 9 korul alszik el, es masnap reggelig alszik, akor eszik, aztan ismet durmolas fel 11, 11-ig. Ido kerdese, hidd el, addig is kitartas. Ja es meg annyit, hogy ne hagyd sirni, mert egy pici baba meg nem fog belole tanulni, hisz ok okkal sirnak, nem azert, hogy az anyukaikat idegesitsek...en sose hagytam sirni a fiam, es megis nagyon jo baba.

2009. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!