Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Betegségre van valami házi...

Betegségre van valami házi praktika esetleg gyógyszer?

Figyelt kérdés

Már másodjára lettem beteg szülés óta, eldugult az orrom, már kezd rámenni az arcomra is, köhögök és mivel asztmás vagyok, lerakódott a váladék a légcsövemre ami fulladást eredményez.

Voltam orvosnál, de azt mondta nem ír fel antibiotikumot, ami helyrehozna mert hogy szoptatok. köptetőt szedek, de az nem hoz helyre teljesen és időbe is telik mire hat. Valakinek valami ötlete, tanácsa?


2014. máj. 31. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Pont 1 hete írtak fel nekem Fromilid antibiotikumot, amit a háziorvos szerint nem szabad szoptatás alatt szedni. Péntek-szombat nem szoptattam, rettenetes volt. Vasárnap böngésztem a neten és sok helyen olvastam, hogy szabad ezzel szoptatni, írtam 2 szoptatási tanácsadónak (vasárnap) és mind a kettő vissza írt, hogy szoptassak, hétfőn felhívtam a gyerekorvost és ő is egyből mondta, hogy nyugodtan szoptassak. Mond meg a háziorvosnak, hogy mondjon 3 antibiotikumot amit fel akar írni, te meg kérdezd meg a gyerekorvostól, hogy melyikkel szabad szoptatni. Egyébként majdnem minden antibiotikummal szabad szoptatni, mint már tudom. Ne engedd, hogy az egészséged rá menjen, kérj tanácsot a gyerekorvostól és védőnőtől. A háziorvos csak azt mondja amit 1000 éve megtanítottak neki és ami a betegtájékoztatón van, a gyerekorvost kérdezd meg! Házi praktikák: (rajtam nem segített tüsszős mandula gyulladásom volt) : ascorbin sav, fokhagyma, sok folyadék, napoztatás, infra lámp, meleg tea, kamilla inhalálás, meleg fürdő, fülgyertya, eukaliptusz illóolaj
2014. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
1 vagyok: még annyi, hogy terhesvitaminnal kicsit tudod tuningolni a szervezeted. Algopyrin, Algoflex, Paramax Rapaid, homeos bogyók szedhetők biztosan én ezeket tudom, de biztosan van sok más is ami szedhető. Tantum Verde spray nem jó, mert feloldja a nyákot, de ahelyett hogy kiköpnéd lenyeled és le megy a fertőzés a gyomrodba és jó kis gyomor hurutot lehet kapni. (mondom már nagyon profi vagyok) :D
2014. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ :)

Fulladásra Ventolin-t használok, de ha beteg vagyok, alig ha ér valamit, megelőzőnek a symbicort van felírva

nasivin az orrdugulásra és ennyi

nagyobbik lányom adta át a betegséget, és sajnos a pici is és a párom is elkapták. a gyerekeket hétfőn viszem vissza harmadjára.

2014. máj. 31. 15:25
 4/6 Medvi ***** válasza:
100%
Éppen arcüreggyulladásom van. Az orvos szó nélkül fölírt antibiotikumot, XORIMAXot szedek. AUGMENTINT is lehet ilyenkor szedni. Igaz, hogy az én kislányom már 15 hónapos, de még mindig sokat szopik, és ezt a orvosnak is megmondtam. Ha lázas vagy nyugodtan vehetsz be Algopyrint.
2014. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! mindenképp kérek hétfőn akkor valamit, nehogy a picinek több kárt okozzak igy,
2014. máj. 31. 22:06
 6/6 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Még annyi, hogy én 2 napig nem szoptattam, és hiába fejtem a tejem második nap jóval kevesebbet tudtam csak lefejni, ha egy hétig nem szoptatok tuti elapadt volna a tejem. Hogy a láztól vagy a nem szoptatástól volt e nem tudom, de egyik sem jó. Az is nagyon fontos, hogy te meggyógyulj és az is,hogy szoptass, és ez igen is megoldható, csak járj utána!
2014. jún. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!