Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kismama nem akar szoptatn...

Ha a kismama nem akar szoptatni, mit lehet csinálni a tejjel?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nemrégiben teherbe esett, és beszélgetés során felmerült, hogy ő egyáltalán nem akarja szoptatni a gyerekét, mert nem szeretné, ha szétharapdálná. Kérdezett, hogy lehet e olyan gyógyszer, amitől abbamarad a tejelválasztás, vagy hasonlók, de mivel én sem voltam még várandós, fogalmam sincs. Gondolom a tejet el kell távolítani valamilyen módon?! Igazából én is kíváncsi lettem a témával kapcsolatban.

Tudtok segíteni, hogy ez hogyan működik? :)

Köszönöm előre is!



2014. jún. 1. 14:01
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Rég óta szeretett volna babát, nagyon várja, és szereti a gyerekeket. Csupán a szoptatástól idegenkedik, bocsánat, ha a fogalmazásom miatt úgy tűnik, mintha undorodna attól is, ha a közelében van, de nem. Ezt a szoptatás dolgot azért szeretné elkerülni, mert félelem van benne, valami fóbia-szerű dolognak tudnám leírni, de a babaváráshoz ennek nincs köze! Ez az egyetlen dolog, ami zavarja! :)
2014. jún. 1. 14:09
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Bromocriptinnel apasztjuk. En is idegenkedem ehyebkent a szoptatastol (ez van, sokan vannak igy vele), en pl. Fejtem, es ugy kapta a kislanyunk.
2014. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Maga a tej nem zavarja, csak a szoptatás? Mert ha nem, akkor a lefejt tejei is odaadhatná a gyerekének. A tejet le is lehet fagyasztani, esetleg leadni....
2014. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy meg a baba nem fogja szétharapdálni, főleg nem addig, míg ki nem bújnak a fogai, úgyhogy ezt üzenek a barátnődnek.

Fél évig ajánlatos azért szoptatni, és jó eséllyel addig foga sem lesz.

2014. jún. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Nem tudom, konkrétan magával a tejezéssel van e gondja, de szerintem a fejés ésszerűnek tűnik! :)

Mindenképp ajánlani fogom neki! Még egyszer köszi a válaszokat, sajnos kicsit még analfabéta vagyok a témában. Mentek a zöld kezek! :)

2014. jún. 1. 14:17
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Én elsősorban egy támogató orvos megtalálását szeretném neki javasolni. Az én orvosom (ha Bp-i és kell, megadom priviben az elérhetőségeit) teljesen kismama párti, és nem ítél el semmiért.


Igen, nyugaton a gyógyszert szülés után adják injekció formájában (pl. Amiban ugye 6 hét a terhes szabi, így nem szoptatnak az anyukák, ott nincs gyed/gyes meg ilyesmi), nálunk ugyanezt a gyógyszert sima tabletta formában adják.


Beszéljen egy jó orvossal, aki sokat tud segíteni neki, lelkileg és orvosilag is:)


Sok sikert a picúrhoz!

2014. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
84%
Az utolsonak igaza van. Nalunk amugy a ferjem volt az orvosom, o total tamogatott abban, hogy fejjek es azt kapja a lanyunk. Olyan pozban adtam neki a lefejt tejet, mintha szoptatnam, a mellkasomhoz szoritottam, es vegig simogattam etetes kozben. Nekem csak attol volt merhetetlen viszolygasom, hogy a szajaba tegyem a mellbimbom. Ket hetig amugy ezzel is probalkoztam, de nagyon rosszul eltem meg, igy maradt a fejes.
2014. jún. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%

Van is mit idegenkedni a szoptatástól.. Mintha nem a világ egyik legtermészetesebb dolga lenne, táplálni az újszülött gyerekedet teljesen megfelelő hőmérsékletű és összetételű tejjel. Megoldotta a természet, hogy kéznél legyen, de ha egyszerűbb tápot kevergetni, melegítgetni, vagy fejni, melegíteni az első hetekben és hónapokban a hullafáradt anyukáknak, akkor tessék.

Rohadt egy világ ez.. Az számít már undorítónak, ami tök természetes.

2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Nem szopik a gyerek akkor elapad pár nap max hét alatt.
2014. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%
En pl. Nem voltam hullafaradt, es szamomra az ilyen itelkezes undoritobb, mint egy viszolygas vagy felelem felvallalasa.
2014. jún. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!