Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 17 hónaposomat szeretném...

17 hónaposomat szeretném leszoktatni a szopiról mert dolgozni mennék, de pár falat után csak szopizni hajlandó, utána persze nem éhes. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Már mindenféle kaját kipróbáltam, hátha finomabb vagy puhább-keményebb, de nem, csak a tejcsi kell neki. Doki szerint nem baj ha szopi mellett csak falatokat eszik, most erre van még szüksége. De pár hónap és dolgozni kéne, hogy fogom bölcsibe vinni?
2014. jún. 9. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

17 hónaposnak már rég nem csak pár falat szilárdat kellene ennie, nem tudom milyen dokid van.

Lehet, hogy drasztikus megoldáshoz kellene folyamodnod. Ha 1-2 napig csak jóval kevesebbet eszik, éhezik emiatt, akkor sem lesz semmi baja.

17 hónaposan a szoptatás már rég nem a létfenntartásról szól, mint az első hónapokban, hanem lelki oka van, ha ennyire függő a gyerek.

2014. jún. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Semmi drasztikushoz nem folyamodok, más megoldást keresek. Doki szerint semmi baja nem lesz ha pár falatot eszik, ha éhes majd fog többet enni, mivel jó súlyban van, nem éhezik.
2014. jún. 9. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem az éhezés miatt kéne ennie, hanem mert már nemcsecsemő és nem anyatejre van szüksége. Mondd meg neki, hogy nincs több és kész.
2014. jún. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Pedig ezt csak drasztikusan lehet! Nincs több cici, s ennyi!

Nembeszélve róla milyen vérszegény lehet. Neki már nem főként anyatej kell.

2014. jún. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Egy 17 hónaposnak az anyatej már nem elegendő. Pár falat étellel nem tudja bevinni a neki szükséges tápanyagokat.
2014. jún. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem itt már az anyukával is gond van, ha nem tartja problémának azt, hogy a majd másfél éves gyerekének szinte kizárólagos tápláléka az anyatej.

Itt erős függőségi probléma áll fent amivel nagyon nem tesz jót a gyerekével.

2014. jún. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pedig mindent bevetek hogy eltereljem a figyelmét, játszunk, kaját csinálunk, sétálunk, könyvet nézünk, az ölembe ültetem egyből szopizna.

Nem úgy értem hogy egész nap csak pár falatot eszik, hanem mindenből pár falatot. Néztem egy bölcsis étlapot, pl. kakaót+kalácsot nem eszik, kenyeret, paprikát, paradicsomot nem eszik. Tejtermékeket igen, pl. krémtúrót megeszi az egészet, joghurtokat is.

Nálatok mekkora az egy adag amit egyszerre megeszik a babátok?

2014. jún. 10. 11:01
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem én pontozgatok le, mindenkinek köszönöm hogy segíteni próbál.
2014. jún. 10. 11:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom dettó. Nem evett főzeléket,semmit:( Bölcsiben megszerette a zöldségeket,jó étvágya lett.Ott tudja h nincs cici, nem is kérte, itthon bepótolta:) Már 4 éves. Most oviban a jobb evők közé tartozik:)
2014. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!