Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Abba kell hagynom azonnal a...

Abba kell hagynom azonnal a szoptatást. Mit adjak neki helyette?

Figyelt kérdés
Nem iszik semmiből semmit. Eddig még napi 6x cicizett, de megevett mellette mindent. 1 éves lesz.
2014. jún. 10. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom miért kell abbahagynod, de 1 év után szokták a tejet bevezetni. Ez lehet tej, kakaó, vagy tejital pl milumil, van banános tejital is. De folyadékot mindenképpen adj!!!! Víz, tea, gyümölcslé, valamit csak megiszik, nagyon meleg van!!!! Itasd cumisüvegből, vagy csőrős itatóból, de a kubus palack tök szuper! Valamiből valamit csak megiszik, próbálgasd!!!!
2014. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
tápszert vagy tejitalt. eddig nem ivott se vizet, se semmit?
2014. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ma kiderült nem csak megfáztam, tüdőgyulladásom van. A gyógyszerek mellett nem lehet szoptatni.

Eddig próbáltam pohárból itatni, de kiköpte. Csak a cici kellett neki.

Kulacsból ős próbáltam. Most este is amennyit sikerült megitattam vele, de cicin aludt el eddig, s most volt nagy sírás...

Bízom benne rákap a pohárból ivásra.

Adjak neki Kakaót tekből?

Vagy tej italt?

2014. jún. 10. 22:33
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok, nem értem miért kellett lepontozni!!!!!

Felsoroltam a lehetőségeket mit adhat egy 1 éves gyereknek.

Azt írta a kérdező, hogy semmit sem akar inni és semmiből, ezért soroltam több alternatívát, hogy hátha valamit mégis megiszik, mert ilyen melegbe muszáj innia.

Próbálkozhatsz amúgy még tápszerrel is, azt kifelejtettem, de előttem írta valaki. De szerintem már nem fogja elfogadni, ezért is írtam inkább a tejitalt. A fiam 13 hónaposan már nem itta tápszert, nem tudom miért valószínű már nem izlett neki, próbáltam többfélét, sőt a tejitalokat is, de azokból csak minimálisat ivott, így jött a tej, kakaó, joghurt ital, pl hello kitty vagy vasember van rajta, vagy danonino, abba mondjuk több vacak adalék van, de a semminél jobb. De próbáld inkább a tejitalt pl milumilnak van a dm-ben 1 adagos kiszereleése, kipróbálni jó lesz, ha nem megy akkor jöjjenek a többiek.

2014. jún. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én sem értem minek pontoztak le téged, jókat írtál.

2. voltam

2014. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én megkérném az orvost, hogy írjon olyan gyogyszert, ami mellett lejet szoptatni és folytatnám.
2014. jún. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztam le, köszönöm a válaszokat!

A tejet forraljam neki?

Sajnos 2 hete lázas vagyok, 10 napig szedtem az antibiotikumot amit szoptatás alatt lehet, de nem segített semmit, ezért kellett erősebb, és több féle.

Egy tüdőgyulladás nem játék, s nem kellemes hogy 2 hete 39-40 fokos lázzal fekszem...

2014. jún. 12. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Állítólag ezeket a tejeket nem kell forralni, de én úgy adtam, vettem zacsis 2,8-asat felforraltam és kicsit vízeztem is, mármint kis vizet tettem hozzá. Lehet hülyeség, de én így csináltam, mert régen is feles tejet adtak, azt pedig vizezték.
2014. jún. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem játék, orvos vagyok, jól tudom, hogy a szoptatás alatt szedhető antibiotikumokból is lehet adni nagyobb adagot, szélesebb spektrumút, legfeljebb nem csuklóból írjuk fel, hanem végzünk egy kis kutatómunkát. Igazából kevés féle gyógyszer miatt kell teljesen megszakítani a szoptatást.
2014. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó, én értem, hogy orvos vagy.. de nekem fontosabb lenne az, hogy gyorsan túl legyek a szenvedésen. oké, hogy szoptassunk, de nem minden áron..
2014. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!