Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit egyek vagy igyak, hogy...

Mit egyek vagy igyak, hogy több legyen a tejcsim? És mennyit?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

én minden nap megiszom egy alkoholmentes sört. mellette szörpöt iszom. husileves, az is folyadék, tojásleves ha szereted (köménymagosan), néha iszom gyógyteát is (mecsek tejszaporító)

a lényeg, hogy ne idegeskedj, pihenj (tudom könnyű mondani)

én is majd másfél hónapig küzdöttem ezzel. néha még mostanság is becsúszik, ha nem figyelek a hangulatomra kevesebb a tejem

9 hetes baba anyukája (26 éves)

2008. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A lényeg a sok folyadék, és egyél rendszeresen. Én is észreveszem, ha pl. kevesebbet ittam, vagy ettem, hogy csappan a tejci. Fiam most 5 1/2 hónapos, és csak anyatejet kap. Sok sikert!
2008. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2008. júl. 31. 16:06
 4/5 anonim válasza:
Én egy nyolc hónapos kislány anyukája vagyok akit még mindig anyatejjel táplálok. A tejcsi mennyiségét CSAK úgy tudod növelni ha MINDEN szopi után lefejed a maradékot(ha csak 10 ml marad azt is), mert mindig ugyan annyi termelődik vissza amennyi kiürül belőle. A baba sosem üriti ki az egész mellet, még akkor sem ha te teljesen üresnek érzed, ezért minnél többet próbálsz kifacsarni a te üresnek hitt melledből annál több termelődik vissza. Tudom, hogy ez nagyon macerás de hidd el ez az egyetlen módja annak, hogy növelni tudjad a tej mennyiségét ezt saját tapasztalatból tudom.Én azt tanácsolnám neked, hogy csak annyi folyadékot igyál amennyi jól esik ( ilyen melegben biztos, hogy többet kívánsz), mert a túlzásba vitt folyadék bevitellel -bizonyos bonyolult hormonális folyamatok miatt- épp az ellenkezőjét érheted el.
2008. júl. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Fejem minden etetés után. És van tejcsim, csak nem szeretném ha kevés lenne neki, mert nem marad sok benne szopizás után.
2008. aug. 1. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!