Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hetes babam 1-1,5 orat...

4 hetes babam 1-1,5 orat szopik. Szerintetek ez baj? Le lehet ezt vhogy csökkenteni? Ma pl majdnem 2 orat szivta. Utana nagyon faj az egesz mellem

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy 20 percnél tovább ne hagyd egy cicin, hanem vedd le.

És szívja is, vagy csak komfortcicizik?

De szerintem még nem baj, picike, most állítja be magának a tejmennyiséget.

2014. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szivja mert faj... El van repedve a bimbom... Ha kevesebbet hagyom akkor sir. Ha meg megyunk setalni vinnem kell tapszert, mert 10 perc utan ehes. Annyi tejem nincs h le tudjam fejni es azt vigyunk
2014. jún. 23. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Igyál többet, vannak tejszaporító teák, kapszulák, stb, ártani nem árt. Szopi után pedig fejd le, így több termelődik, és ha a következő szopi nem lenne elég, lefejt tejet tudsz neki adni.
2014. jún. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2 óráig?

Na persze, hogy szét van repedve a cicid.


Én nem hagynám 20 percnél többet, na jó, ha nagyon muszáj, akkor még 10 perc, de ennyi.

Inkább többször tenném mellre, de nem hagynám 1,5 órákat szopizni (vagy cicin lógni, mert nem hiszem, hogy ennyi ideig szívja, csak jól esik neki ott pihengetni).

2014. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A rossz szopási technika miatt sebes a cicid. Ha helyesen van mellretéve, nem sebesedik ki és nem ázik ki a bimbó.

Kérd meg a v.nőt, vagy egy szoptatási tanácsadót, hogy segítsen.

A 1,5 óra sok. Más miatt sírhat.

Tényleg inkább többször tedd cicire max.fél órára. Akár mk.mellre. óránként. Ezzel a tej mennyiségét is növeled. :)

Hámosító kenőcsöt ne használj, mert pörköt képez a heern és azm megint felszakad. Inkább a.tej, baba nyála maradjon rajta, hagyd szabadon a cicid. Igy hamar helyrejön. És bimbóvédőt se használj. :)

Kitarás és jó lesz! :)

2014. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocs a hibákért mobilon írtam... :P

*heern=hegen

2014. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rossz volt a technika igen... De mar tobb mint egy hete jol cicizik. Ugy ahogy kell. Meg a korhazba repedt el a bimbom. Es azota nem gyogyul. Kiprobalom ezt a húsz perces szoptatast, de szerintem üvölteni fog... Sok vizet iszok, szopis teat naponta 3x, szedem a homeos bogyot... Eszek rendesen. Sok levest, hust, tejterméket, stb. Mondjuk örülök h legalább ennyi tejem van császár után. Sokan meg eddig se tudnak szoptatni. Es a kicsi es szepen fejlődik. 3 hét alatt +0,9kg és +5cm. Köszönöm a válaszokat
2014. jún. 23. 12:25
 8/9 Medvi ***** válasza:
Szerintem meg kellene próbálnod rászoktatni a cumira. Nagyobbik lányom is ilyen volt, anyukám ezt nem bírta nézni és rászoktatta a cumira, semmi baja nem lett tőle sőt 8 hónapos korában magától abbahagyta a cumizást, viszont 20 hónapos koráig szopizott. Egyik barátnőmnek 4 lánya van, nagyon büszke rá, hogy egyiknek sem adott soha cumit, viszont mindegyik szopta az ujját, hát persze így könnyű betartani a 3 óránkénti szoptatást.
2014. jún. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A cumit vhogy nem kérni... Naponta probalom de mindig kikopi. 5 fajta vaj itthon es egyik se kell
2014. jún. 24. 06:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!