Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkoholfogyasztás szoptatás...

Alkoholfogyasztás szoptatás alatt - Tényleg létezik alkoholszint mérő csík?

Figyelt kérdés
Láttam valahol, hogy létezik alkoholszint mérő csík, amit beletesz az ember az anyatejbe, így az kimutatja, hogy mennyi alkohol került bele. Valóban létezik ilyen? Ha igen, hol lehet kapni? 1 hónapos kislányomat szoptatom, és kíváncsi lennék, hogy napi 1 pohár bor mennyit árt neki. Vélemények?

2014. jún. 26. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Véleményem, hogy szoptatás alatt nem kell inni.


Ilyen csíkról nem hallottam, de nem kizárt, hogy létezik. Szomorú, hogy létezik, igazából. Anyatej-alkoholszint mérő csík. Ironikusan szomorú.

2014. jún. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem poén, hogy nem lehet inni alkoholt szoptatás alatt. Keress rá neten, vagy kérdezd meg a védőnőd.

Ha meg nem bírod ki, adj neki tápszert szoptatás helyett.

2014. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Barmennyi alkohol megart a babanak, plane 1 honaposan. Atkerul a tejbe es karositja az idegrendszeret. Teljesen mindegy mekkora a szint, nyilvan, minel magasabb, annal karosabb.

Senkinek nem ajanlom, a baba erdekeben. Ha inni szeretnel, inkabb valaszd el a babadat, inkabb legyen tapszeres, komolyan mondom.

Bar szerintem, inkabb provokacio a kerdes, nem hiszem el, hogy ezt barki megkerdezi komolyan, hiszen egyertelmu, hogy karos...

2014. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem provokáció, természetesen nem alkoholista vagyok vagy ilyesmi, csak informálódni szeretnék és véleményeket hallani. Vannak, akik azt mondják, hogy a bor (mértékkel) még jót is tesz a babának. Ugyanúgy, ahogy van amelyik orvos kifejezetten ajánlja a borfogyasztást terhesség alatt, de az enyém pl eltiltott tőle.
2014. jún. 26. 15:04
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Minek akarsz inni szoptatás alatt???? Ezután jön,hogy pálinkába mártogatod a cumiját?
2014. jún. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Terhesség alatt tényleg ajánlják a napi 1 pohár bort, viszont szopi alatt tilos. Jól írta a 3. Válaszoló, idegrendszerre káros lehet. Ha felteszel ilyen kérdést, egyértelmű, hogy nem vagy alkoholista. De ha egy-egy pohárral megiszok tényleg inkább tápszert kapjon, annyit nem ér az egész.
2014. jún. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen pálinkába aztán abszintba. Nem őt akarom mérgezni, csupán kíváncsi voltam, hogy ha elmegyek egy kertipartyba nyáron vagy hasonló, szabad-e egy pohárt bort meginnom. A csíkot is épp elővigyázatosságból kérdeztem.
2014. jún. 26. 15:16
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem inkább ne igyál. Hiszen ha belegondolsz egy pohár alkoholt sem ajánlott pl vezetéshez sem inni.

Én nem innék, ha elhívnának valahová koccintani egy partyn akkor lehet koccintanék, de nem innék bele, vagy kérnék valami almalevet.

Szoptatás alatt sokminden kerülendő, akár a puffasztó étel, sokszor a tejtermék is mert hasfájást okoz, de ezeknek utána tudsz nézni, emiatt gondolnám, hogy bizony az alkohol is tiltólistás, mert bejut.

Vagy igyál alkoholmentes sört.

2014. jún. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, alkalomadtán, 1 pohár (tényleg 1 pohár, nem még egy, meg egy kis étvágygerjesztő, meg ez úgyse árt, ha már lement egy, lemehet még egy), szoptatás után még belefér, főleg, ha eszel is rendesen. Én ennyit se mertem, se terhesen, se szoptatás alatt. Ki lehet bírni.

Te napi 1 pohár bort írtál!

Ha egy hónapos a babád, inkább ne igyál, mert gondolom nem 3-4 óránként szopizik, hanem gyakran, sokat. Nem értem, miért annyira fontos az alkohol, hogy mindenáron inni kelljen terhesen, szoptatás alatt! Anélkül már nem is lehet jól érezni magad?! Vannak alkoholmentes koktélok, alkoholmentes, gyümölcsös sörök, válaszd inkább azt!

2014. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

En veletlenul megittam egy 2%-os gyumolcsos sort, mindig 0%-osat veszek, eltevesztettem az uveget, ott volt a mentes sorok kozott, az en hibam, nem neztem ra alaposan.

Az akkor 9-10 honapos babamat megszoptattam, elotte mar nem is evett, csak az anyatej volt, amit akkor kapott es beteg sem volt. Akkor ejjel hanyt... Millio szazalek, hogy az alkohol miatt (pedig alig volt benne), annyira nagy lelkifurdalasom van emiatt... Egy pohar borban tobb az alkohol sokkal... Nyilvan, nem mindegyik baba lenne rosszul ettol, mindegyik szervezet mas, de biztos, hogy rossz hatassal van a fejlodesre. Azota en tobbszor megnezem a cimket, hogy 0 %-os legyen biztosan.

Tenyleg, inkabb adj neki tapszert, amig ki nem urul az alkohol a szervezetbol, mondjuk, ha este iszol egy poharral, akkor masnap del korul szoptass ujra vagy ennel is kesobb.

2014. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!