Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkoholfogyasztás szoptatás...

Alkoholfogyasztás szoptatás alatt - Tényleg létezik alkoholszint mérő csík?

Figyelt kérdés
Láttam valahol, hogy létezik alkoholszint mérő csík, amit beletesz az ember az anyatejbe, így az kimutatja, hogy mennyi alkohol került bele. Valóban létezik ilyen? Ha igen, hol lehet kapni? 1 hónapos kislányomat szoptatom, és kíváncsi lennék, hogy napi 1 pohár bor mennyit árt neki. Vélemények?

2014. jún. 26. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

minden nap akarsz inni? Te alkoholista vagy?


Uccsónak:

Én a nyaralásunk alatt többször is ittam egy-egy koktélt,amiben több fajta pia is van,és sose lett semmi baja a gyereknek.

2014. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha még ilyen pici a babád,inkább ne igyál! Főleg ne,ha csak anyatejes! Nekem 2éves a kislányom,még mindig szopizik,de ha jól emlékszem egy éves kora előtt nem ittam alkoholt! Szoptatási tanácsadó mondta nekem,hogy napi egy pohár bor (1dl) nem árt! "Szoktam" inni,néha egy pici rövid is belefér,de az én lányom már kis mennyiségeket szopizik és oda is figyelek,hogy 2-3 órán belül ne szoptassam! Ha jól tudom,az első 3hónapban a legártalmasabb,ha alkoholt iszik az anya! Vida Ági-Kismamablog is írta,hogy napi 1dl bor mehet! De nem 1hónapos babával szerintem!
2014. jún. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11-es, egy koktelban kb. egy feles tomenyet szoktak belekeverni, ez egy az egyben atmegy az anyatejbe, amit a baba is megkap. Gratulallok. Lehet, hogy nem hanyt tole, minden szervezet mas, de biztos, hogy hatassal van az idegrendszerere. Karos, ez egy teny.

Ez a szoptatas alatti ivas, hogy szabad es nem lesz baja ettol a babanak, egy varosi legenda, minthogy az is pl. hogy inkabb cigizzen egy kismama, mint leszokjon, mert az karosabb, hogy hirtelen hagyja abba. Butasag.

2014. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ezt talaltam egy oldalon.

"Válasz:

A szoptatás alatti alkoholfogyasztást nem tanácsoljuk. Az elfogyasztott alkohol felszívódik a vérbe, onnan az anyatejbe. Az odakerült alkohol a baba gyomrába ürül, nem szívódik vissza. Tehát amit Ön este elfogyaszt az ezután a tejbe kerül és  a legközelebbi szoptatás során ürül ki a melléből (ezek szerint hajnalban). Akkor nem kapna a baba az alkoholból, ha reggel kifejné a mellét  (addig nem szoptatna) és az azután termelődött tejet adná csak oda  a kicsinek. Nagy mennyiségű alkohol fogyasztása esetén talán még 2 szoptatás kihagyására is szükség lehet- fejéssel. Ebben az esetben vagy az alkoholfogyasztást, vagy a már 1 éves baba szoptatását kellene felfüggeszteni, ez utóbbi kevesebbet ártana, mint akár kis mennyiségű rendszeres alkoholmennyiség a fejlődő idegrendszernek. Ez utóbbi az alkoholra különösen érzékeny."

Dr. Gömöri Ágnes

2014. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alkoholista, ezt már ezelőtt is írtam. Ahogy az előttem szóló írta, én is pontosan a Vida Ági blog miatt kérdeztem: [link]

Nem azért tettem fel a kérdést, mert mindenképpen alkoholizálni szeretnék, pont az ellenkezője, ez csupán elővigyázatosság.

Az értelmes válaszokat viszont nagyon köszönöm!

2014. jún. 27. 16:31
 16/16 anonim válasza:
Nem érdemes egyáltalán alkoholt fogyasztani, mert így is az anyatejbe. Cukor és alkoholfüggő lehet a gyerek később emiatt, akár cukorbeteg is. Sok zöldséget egyél, céklát, abban sok a vas.
2014. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!