Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van egy 7 hetes kisfiam aki...

Nagyné Révai Gabriel kérdése:

Van egy 7 hetes kisfiam aki az elmúlt egy hétben minden este sír a cicimen. Napközben gyönyörűen szopizik csak este ordít torka szakadtából. Tanácstalan és elkeseredett vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Estére kevesebb a tejem,először arra gondoltam hogy begurul amiért nem jön annyira a tejcsi és emiatt éhes marad. Volt hogy adtam neki tápszert pótlásként,de a cumisüvegen is sírt.Nem tudom mit tehetnék még. Ötletek?
2014. júl. 1. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, h nagyon erős a tejleadó reflexed? Az én lányom napközben tudta tolerálni, h ömlik de este mikor már fáradt volt akkor nem, csak üvöltött:-) Most már elmúlt fél éves de még néha előfordul este.

Ha erősen jön a tejed, próbálj kicsit fejni az elején. Ha ez sem segít, mert ha kevés van akkor is ömlik akkor olyan testhelyzetben szoptass, h a baba torka feljebb legyen mint a melled (pl ülve hátradőlve).

2014. júl. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kislányom 10 hetes és ugyanez a bajom. Este mikor elérünk az evéshez bekapja a cicit, de aztán el kezd ordítani és nem hajlandó szopizni. Először azt hittem a tejjel van a baj, aztán arra gondoltam, hogy érez rajtam valami idegen illatot, mert az is idegesítheti. Végül arra jutottam, hogy estére kifárad és nincs türelme szopizni, mert nem úgy jön a tej, ahogy ő szeretné és ezen felmérgeli magát. Pár napja azt csinálom, hogy a nagy hisztit először megpróbálom elmulasztani. Énekelgetek neki , ringatom és megpróbálok nem kétségbe esni a féktelen ordítástól. Mikor kicsit megnyugszik akkor cicire rakom ( még álló helyzetbe). Amikor látom, hogy megnyugodott és eszik akkor pedig leülök. Nálunk most ez bevált és így eszik. Tulajdonképpen szerintem a probléma forrása a nyűgösség.
2014. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen,az volt a gond nálunk is,hogy ömlött a tej a szájába,pedig még alig ért hozzá a cicihez.Elengedte,sírt,a tej meg folyt tovább...Lehet az is hogy fáj a hasa,ez az esti órákban szokott előjönni a babáknál. Erre a Biogaia csepp vált be nekünk.
2014. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak simán elfárad estére szegény.
2014. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, bár a kisfiam 4 hónapos lesz. Fürdés után elkezd "bömbölni", és egy ideig próbáltam azonnal megszoptatni (gondoltam éhes, mert korábban is mindig ez volt a procedúra), de még jobban üvölteni kezdett. Most már fürdés után egyből nyugtatgatom... sétálok vele a házban, vagy a férjem szórakoztatja. Megnyugszik, és kb. 5 perc múlva tud enni.
2014. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!