Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gőgicsél és sír a cicin a...

Gőgicsél és sír a cicin a fiam, pedig éhes.4 hetes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 3. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinál(t) ilyet a fiam, amikor vmiért túl "izgatott" vagy fáradt. Ilyenkor azt csinálom,h ölbe veszem, mint szopinál, cumit adok a szájába, kicsit ringatom. Ettől megnyugszik, kiveszem a cumit a szájából, és úgy teszem cicire. Mindenképpen meg kell előtte nyugtatni. Sajnos az én babám sem feltétlen nyugszik meg a cicin.
2014. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tud szívni? Ha nagyon kemény a cicid, kicsit fejj le belőle (akár kézzel vagy géppel), úgy könnyebb lesz neki. Esetleg szopi előtt melegvizes zuhany/törölköző, átmasszírozni. Nekem a törölköző segített, illetve előtte fejni, ha nagyon tele volt, nem tudta szopizni egyébként.
2014. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. 4 hetesen az én babàm még nem volt izgatott, bár ez nem azt jelenti, hogy másé sem lehet az.
2014. júl. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendesen jön a tej? Nekem volt hogy olyan volt a mellem mintha üveggolyók lettek volna benne, és a pici pár hetes kislányom nem tudta kiszívni. Masszíroznom kellett szoptatás előtt. A meleg zuhany is segített, de amikor ott egy üvöltő éhes baba, hát másra sem volt időm mint zuhanyozni meg borogatni. :-) Szóval a masszírozás volt a járható út.
2014. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Minden válaszolóval egyetértek,

ha ideges, lehet ringatni

ha a melled kemény (ezt tényleg érezni!, ha próbálod te kinyomni a tejet és nem spriccel, akkor muszáj jobban beindítani ezeket a tejcsatornákat, és az a masszírozás, tejfakasztó tea, sör, (tényleg jót tett, pedig nem szeretem a sört),előzetes kis fejés. Ha neked is nehéz fejni, gondolj bele, neki valami 14 izmocskát kell egyszerrre összehangoltan működtetni (olvastam), hogy tudjon szopni. Sokkal nehezebb szopni, mint cumizni, ahonnan csak dől a tej.

Másik dolog: szájpenész. Nincs a nyelvén, ínyén, hátul fent a szájpadlásán fehér folt? ha sír, mert éhes, de nem tud enni, annak gyakran szájfertőzés az oka. Meg kell vizsgáltatnod feltétlenül, hogy ezt kizárd.

legyél türelmes, gyakran megérzik, ha az anya ideges, és arra is reagálnak, éppen sírással...A szoptatás ajándék neked is, neki is, érdemes odafigyelni rá.

2014. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Miért nem veszi el a cicit, miért sír szerinted?

Nyilván ennek az okát kellene megszüntetni...

2014. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hasznalsz cumit v.cumisuveget? Lehet cumizavar. Vagy tul eros tejleado reflex vagy nem jon elegge! De sztem inkabb eros ha mar 4 hetes. Elotte nem sirt?
2014. júl. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van elég tejed?

Nekem úgy tűnt van elég, a kórházban rengeteg maradt,otthon fejtem is szopi után hogy több legyen, bár nem sok jött. Aztán rákapott a félórás szopira,2 cicis szopira, végül jött a sírás és kiderült, hogy kevés a tejem. 2 és fél hós korára teljesen elapadt. Onnan tápszert kapott.

2014. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!