Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3-4 hónapos baba mennyit...

3-4 hónapos baba mennyit szopizhat egyszerre (gondolok itt a tejcsi mennyiségére)?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs mérlegem,nem tudom mérni,csak kíváncsi lennék erre,ez miatt meg nem veszek mérleget
2014. júl. 18. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem most lesz 4 hónapos és 3 óránként eszik napközben nem midig mérem csak néha általában 130 és 160 között szokott

2014. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Es korabban mennyit evett? Mert az en lanyom 6 hetes es mar most 130-160g kozott eszik.
2014. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam pár naposan evett 100-150-et.Úgyhogy nagyon változó.
2014. júl. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok korábban olyan 80 körül aztán apránként emelkedett a mennyiség.

De biztos elég mert a súlyát már túl is lépte...

2014. júl. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan mennyiség amit egy egészséges gyereknek szopizni kell. Az igény szerinti szoptatás a legegészségesebb, annyit eszik amennyire éppen szüksége van és olyan gyakran kerül mellre amilyen gyakran igénye van rá, nem csak enni.

Mérleg csak beteg (nagyon sárga, kis súlyú koraszülött, felszívódási zavaros stb) gyerekeknél kell, különben csak árt, nem használ semmit.

Tehát csinálj mindent úgy ahogy eddig, hallgass a babád jelzéseire és az ösztöneidre.

2014. júl. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én fiam 80-100 között ehet 3 óránként saccra, de holnp megint elkezdem mérni inkább, mert bizonytalan vagyok.

a végén(nem tudom hány hósan) napi 1 literre kell beállniuk kell enniük, az kb 150 grammok, de van valami testtömeg indexes számolás is, hogy mennyit lenne ideális ennie, de leginkább a súlygyaraposás fontos

Vida Ágned szerint ideális hízás, de ha egyik héten nem is,de a másik héten behozza:

Az első 3 hónapban: 100-227g/hét

3-6 hó között: 85-142g/hét

6-12 hó között: 42-85g/hét

2014. júl. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*10 hetesen
2014. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!