Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy zsírosabb és...

Mit tegyek hogy zsírosabb és táplálóbb legyen a tejem?

Figyelt kérdés
1 hetes a pici babám.eddig szoptattam de sajnos annyira kisebesedett a mellbimbóm hogy vastag varr van rajta.most átváltottam mellszívóra mert nem szeretném tápszerrel etetni.Van tejem böven de elég vizesnek tünik.70 ml eszik.De azt mondja a védönö hogy ne adjak neki csak max 50 et mert nagyon fog fájni a hasa.inkább teát adjak neki.nem tudom mit tegyek.
2010. jan. 9. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet,hogy az én fiam még nem volt egy hetes és volt hogy 100-130 ml is kiszívott és a kövezkező etetésnél 30-at.Nekem is azt mondta a doki ne adjak neki annyit mert hányni fog.De nem tartottam be,mindig annyit evett amennyit kért.Semmi baja nem volt.

Szerintem nincs baj a tejeddel,jó neki a 70 ml,lehet nagy étvágyú mint az én fiam.Adj neki annyi tejcsit amennyit ő szeretne.Nem hinném hogy baja lesz.

2010. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én már nagymama vagyok és tudom, hogy a tudomány gyorsan fejlődik. Nekünk annak idején azt magyarázták az orvosok, hogy minden kismamának olyan "erős" a teje, amilyenre a babájának szüksége van. Ha ilyen sok tejed van feltétlen szoptassál és annyit amennyit a baba kíván. A mellbimbódat

kezeld - nem tudom most milyen kenőcsök vannak - hogy minél előbb tudjál szoptatni. / cumisüvegből könnyebben jön és ezt a babák szeretik, félő, hogy később nem akar szopni / Jó babázást! Ne aggodj, minden kezdet nehéz!

2010. jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább szerezz be bimbóvédőt, azzal szoptasd. Te úgysem tudsz annyit kifejni, amennyit ő ki tud szívni. Az meg, hogy vizesnek tűnik az csak azért van, mert először a vizes előtejcsi jön és utána a zsírosabb hátsótej. Nem tudom, hogy hogy csinálod a fejést. Mindig csak annyit fejsz le, amennyit megeszik, vagy kifejed az egészet? Mert az lenne jó, ha már fejsz, akkor az egészet, mert félő, hogy be is fog gyulladni.

Mi 3 hónapig használtunk bimbóvédőt (igaz nem sebes mell miatt, hanem mert lapos ill. befeléforduló a mellbimbóm), kb. 2 hete sikerült elhagynom, de most nekem is kicsit kisebesedett, hiszen eddig nem is érintkezett közvetlenül vele.

Tényleg az a baj a cumisüveges etetéssel, hogy hozzászokhat, és lehet, hogy később sem fogja már elfogadni a cicit.

2010. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyatej helyett tea?! Hülye a védőnőd, már megbocsáss! Csak te látod úgy hogy vizes a tejed, biztosan pont annyira tápláló mint amennyire szükséges! Aloe vera csodákat művel a sebekkel, szerezz be növényt, egy vastagabb levélből bányászd ki a "zselét", kend a sebes mellbimbódra vastagon v sebtapasszal ragassz rá néhány órára egy félbevágott levelet, nagyon gyorsan helyre fog jönni. Addig meg használj bimbóvédőt v fejd le a tejet, de pont annyit adj amennyit kér. Méghogy tea!?
2010. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy szopizós baba nem tudja túlenni magát, annyit eszik, amennyire szüksége van.
2010. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!