Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfejitek a ciciteket, hogy...

Előfejitek a ciciteket, hogy a zsírosabb tejet kapja a baba?

Figyelt kérdés

Kislányom nagy súllyal született - 4250gr-al.

4000gr-al hoztuk haza.

Most 9 hetes és 5300gr, azaz elég keveset hízik.

A tejem sugárban ömlik és a védőnő/dokinő szerint az a baj, hogy csak a cukros előtejből kap, nem a hátsó zsíros tejből.


Az a gondom az előfejéssel, hogy:

Igény szerint szoptatok, azaz általában óránként és van egy 2,5 éves gyermekem is. Így sem időm, sem energiám óránként előfejni a cicimet.


Valóban ezért gyarapszik kevésbé szerintetek?


2011. ápr. 29. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
és mennyi időt van akkor a cicin a baba??
2011. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nagy a babád, nem fog olyan iramban (nem is kell) gyarapodni, mint egy 3 kg-val születettnek. Én sosem fejtem előre a tejem. Az én fiam 4020 grammal született, ha érdekel megnézem, hogy hogyan hízott eleinte. Egyébként én is igény szerint szoptattam, volt hogy óránként, volt hogy 2-3 óránként, volt hogy több mint egy órát cicizett, és volt, hogy 20 perc alatt lezavarta. :) Aztán csak beállt neki a rendszer! Egyébként arra figyelj a szoptatásnál, hogyha óránként kér cicit, akkor ne váltogasd a melled. Tehát pl. adsz neki a jobb melledből, egy óra múlva kéri, akkor ugyanarra teszed vissza. Addig arra tedd vissza, ameddig még szopik belőle, így biztos, hogy kiüríti. Ha azt látod, hogy kiköpdösi, sír, üres lesz, akkor átrakhatod a másikra (vagy ha a másik közben nagyon bedurran). Ne pánikolj! :) Nekem mindig azt mondta a védőnőm, hogy amíg jókedvű, van elég tele pelus, addig nincsen baj! Hetente-kéthetente mértük nála, szépen gyarapodott.
2011. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

5-10 percig, de amikor befejezte, akkor is spriccel a tejem az arcába.

Nem iszom semmilyen tejfakasztót.


Most azért lettem ideges, mert 1 hét alatt szinte semmit nem hízott.

Amikor sír, adok neki cicit, sokszor azon alszik el.

Hulla fáradt vagyok a nagyobb miatt.

A fiam anno nagyon jól és hatékonyan szopott, vele nem volt ilyen problémám.

Kész kudarc most a kislányomat szoptatni.

Sokszor kiköpi és akkor mindene tejes lesz, ha nem adok neki gyakran cicit, akkor addig visít, amíg nem kap.

2011. ápr. 29. 21:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem mindig azért sír, mert éhes. Ha éhes lenne, akkor nem 5-10 perc alatt zavarná le a kajálást - szerintem...
2011. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam is 5-10 percig szopott és jól fejlődött. Mennyi ideig kellene tartania?
2011. ápr. 29. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
szia szerintem csak szomjas próbálj vizet teát adni neki.esetleg nem mindig fejsz elő csak minden második alkalom előtt.és ha tényleg csak a cukros előtejet itta jobban is fog tőle lakni és már nem nyúz óránként. ha jó mellszívód van nem tart olyan sokáig.
2011. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát az én lányom is 4kg volt ő is 3 óránként evett de jó 20 percig,de úgy szívott mint egy porszívó aztán aludt mint a bunda. de mindenki más.
2011. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a 20:47 is jókat írt
2011. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

21:20 vagyok.

Az én babám 7 hetes, és 15-20-25 percig eszik 3 óránként. Bár én nem vagyok híve az igény szerinti szoptatásnak. Most már ő is ráállt magától a 3 órákra. Éjjel viszont 7-8 órát alszik. (heti 200-300 gr-ot hízik)

Én úgy olvastam (és a gyerekorvosunk is azt mondta), hogy 30 perc az ideális idő.

2011. ápr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg, hogy kb. 3 órán belül mindig ugyanarra a melledre teszed vissza, akárhányszor is szeretne szopizni. Pl. 6-9-ig csak a jobb melledből, 9-12-ig csak a balból szoptatod, majd 12-15-ig megint a jobb a soros. Persze, ha reklamál, hogy nem elég már neki a tej, akkor válthatsz mellet, ha a másik közben nagyon feszít, akkor pedig egy keveset fejj belőle. Így jobban hozzájut a hátsótejhez is. Persze amit írtam érdemes rugalmasan alkalmazni, a ti igényeiteknek megfelelően.
2011. ápr. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!