Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Növekedési ugrás vagy komforts...

Növekedési ugrás vagy komfortszopi, vagy hasfájás?

Figyelt kérdés

Babám 5 hetes és 4 napos. De már egy hete le se szállna a ciciről. Ami nem lenne baj, ha nem fájna mindkét bimbóm őrülten. :( 30 perc cicizésbe szinte bealszik, de mikor elveszem felébred és cuppog tovább az öklén a büfiztetés közben. Kipróbáltam az 50 perces szopit, még akkor se hagyta volna abba, viszont a büfiztetésnél jelentős mennyiség placcsant a padlón. Altatni csak mellkason/ölben tudom(kiságyban semmi képp és a lerakási kísérletek többsége is sikertelen), ugyanakkor éjszakai etetésnél cicin alszik tovább és gond nélkül ágyba rakom. Este képes 4-5 órát aludni. Nappal állandóan sír 1- 1,5 órával a szopi kezdete után, amikor az alvás jönne, de alig akar elaludni. Délután meg már lehetetlen altatni, 2 óránként szoptatom és nem tudom még úgy se elaltatni. Kb 4-10ig csak szopi közben alszik, míg a 9-f10-es szopinál úgy kimerül, hogy lerakhatom aludni.


Vajon a hasa fáj este? Növekedési ugrás miatt akar hosszan szopni, vagy csak komfortszopi miatt? Mikor az elején 10-15 perc alatt végzett a szopival, mert erős a tejleadó reflexem és csak szív-nyel.


Nem értem én ezt. Már az egész családom, akik látogatóba és segítségbe járnak azt latolgatják miért üvölt a gyerek és hogy vizsgáltassam be a tejem..


1 hónap alatt 450gr-ot hízott 2700-ról 3150-re. Ami elfogatható a védőnő szerint de hetente néznem kell a súlyát. Látom, hogy van tejem. Kifolyik reggel a szoptatás közben is.. Nem értem...


Nehéz első gyerekes szülőnek lenni.


Ó és úgy sír a kisfiam, hogy kékül-zöldül, és csak függőlegesben a mellkasomon nyugszik le. És hiába van ébren délután már vagy 4 órája, csak nagy szemekkel bámul, és a sötét szobában meg üvölt. Azt vettem észre, hogy a világosban kevésbé sír...



2014. júl. 26. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Cumit probaltal neki adni?

Ha mindenre nem is megoldás, de a sok sírást redukálhatja :)

2014. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az eteteseket szoktad merni? En egyet lemernek, hogy tudd, eleget eszik e egyszerre es nem azert ker olyan gyakran, mert keves neki egyszerre. Nekem 7 hetes a kislanyom, es o is 2-2,5 orankent eszik 80-90g-okat. Ejszaka csak 6 ora alvas utan kel fel enni, de nappal gyakran koveteli es o is torka szakadtabol ordit olyankor. O cumizik is, de a cumi is csak addig kell neki, mig meg nem ehezik. Sokat eszik, 3120g-mal jottunk ki a korhazbol, most 5300g. Probald ki a cumit, hatha tudod vele huzni az idot.
2014. júl. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam mint te, kérdező.

Most 2 és fél hónapos a babám. Nekem rettentően hasfájós, eleinte ő is csak evett és csak evett, kellett a nyugicici sokat, bealudt rajta, ugyanezeket tapasztaltam, mint te.

Éjszaka könnyű volt visszaaltatni, na de nappal az istennek sem akart aludni. Mondjuk még mindig ez a helyzet, talán kicsit javult, de ő nagyon hasfájós. Már azért nem eszik olyan sűrűn, kibírja a három órákat, akár többet is.

Huzogatja a lábait? Keserves a sírás, olyan ordítós, sikítós? Nem igazán lehet mással összetéveszteni, tényleg fájdalmas ez a sírás.

Pukizik sokat? Kakik előtt is sok a sírás? Ha igen, valószínű hasfájós, ezért kell neki többször a nyugi cici.

2014. júl. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!