Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám koraszülött volt....

Babám koraszülött volt. Viszonylag későn tanult meg szopizni, ezért tápszert kellett neki adni. Most 3hónapos, és állandóan cicin akar lenni. De az a bökkenő, hogy nincs elég tejem. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A cuclisüveget visszautasítja, hatalmas ordítások közepette.A cuclimelegváltást már kipróbáltuk, azaz, hogy cici közben gyorsan bedugjuk a cumisüveget. De ez nem mindig jár sikerrel... De hiába szívja a cicit, ha már nincs benne tejecske annyi!
2010. jan. 11. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos, hogy nincs benne elég? tegyél próbát, ne adj neki pótlást. Lehet, hogy meg fogsz lepődni és mégis elég neki a tej.
2010. jan. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igyál sok folyadékot, tejszaporító teát, vagy homeos bogyokkal is serkentheted a tejtermelést. Vigyázz, hogy vagy a tejszaporító tea, vagy homeos bogyó. A kettőt egyszerre nem szabad, mert ütik egymást. És a legfontosabb, hogy akár két óránként is cicire teheted a babát. Szeirntem napközben ne adjál neki tápszert, csak maxi éjszakára, hogy többet tudjatok pihenni. Napközben, meg lehet próbálkozni!! :-)
2010. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel állandóan mellen van azérrt nem érzed hgoy lenne tejed szerintem ne aggódj amíg nyugodt baba


a középső lányoms is ilyne volt és 17 hónapig szopizott fejés és pótlás nélkül

2010. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Iszom a teát is meg alkoholmentes sört is...
2010. jan. 11. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Tejserkentőnek próbáld ki a görögszénamagot, nekem nagyon segített.


Ha pedig tényleg nincs tejed, de a babád cicifüggő :), akkor próbáld ki a Medelás szoptanít készüléket. Én használtam, kicsit macerás, de végülis megoldás lehet; részleteket a www.medela.hu-n találsz a 'speciális etetők' között.

2010. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Egyetértek, miből gondolod, hogy nincs elég tej?

Ami mondjuk tényleg előfordulhat, ha a babád később kezdett el cicizni - de ettől még elvileg van esély arra, hogy (újra) legyen elég tejed. Az üveg viszont mostmár csak gátolja a tejképződést, pláne, hogy már neki sem kell.

2010. jan. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!