Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem eszik a koraszülött...

Nem eszik a koraszülött babánk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
35.hétre született meg a 2500g-os fiú babánk a mult héten kedden.300g-ot visszaesett és nem akar enni 5 miliket eszik azt is csak nagy nehezen.csak sír és alszik..még kórházban vagyunk,de senki ne tudja mi lehet a baj.mit tehetnék?mi lehet a baj?
2011. márc. 7. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A gyerekorvossal kellene beszélni!Nincs a kórházban orvos?

Védőnő,akihez tartozol,nem tudod felhívni?

2011. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az orvosok a nővérekkel együtt traccsolnak egész nap és nem figyelnek a picikre...
2011. márc. 7. 10:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tűzzel-vassal etessed! Ne enged, hogy aludjon hanem nyomjad neki az anyatejet. Tudom, hogy ez durván hangzik, de egy újszülöttnél minden csepp számít. Tedd cicire vagy ha nincs ereje szopni, cumisüveg vagy kiskanál. És kergesd a nővéreket vagy ha másképp nem megy fizesd le őket.

Anno a fiam se akart enni addig vertem az asztalt amíg végül kapott pótlást.

2011. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az a baj hogy 3 óránkét lehet hozzá felmenni a koraszülöttre.1órát tölthetünk ott,abból kb fél óra mire kifejem a tejet szószerint küzdve minden cseppért és fél óra marad az etetésre ha csak 5milit eszik akkor annyit kap mert a nővérek utána már nem etetik meg a maradékkal.bár nemtudom mennyire enné,hiszen kiköpi szinte az öszes tejet amita dok neki.már nagyon nehezen bírom,nem gondoltam ilyen nehéz lesz.csak magányomban sírok..
2011. márc. 7. 10:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Avent elektromos mellszívóval próbáltad?Szerintem a kórházba is van,nekünk legalábbis volt a Kútvölgyibe.

Nekem attól úgy megindult a tejem,hogy a 15 hónapos kisfiam mellett még viszik is a gyűjtőbe.Havi 25-30 litert.

S mindenképp beszélj valami gyerekorvossal,ne hagyd,hogy lerázzanak.


Minden jót és jó egészséget!

2011. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam!

Nem Aventet akartam írni bocsánat,már én is össze vagyok zavarodva Medela(elektromos).Csak ajánlani tudom!!!!!

2011. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 xStefix ***** válasza:
SOS laktációs szaktanácsadót (ibclc) hívj fel! Ez az ő asztaluk, a korababák egészségével nem szabad játszani. Én szemszer pl. Rózsa Ibolyát javaslom neked.
2011. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
szombathelyi vagyok,de a neten csak más nagyobb városokat ad ki laktációs szaktanácsadó-cím alatt.itt akkor nincs is?hívhatom én a pestit is akár?vagy ezt nem telefonon kell megbeszélni hanem személyesen?
2011. márc. 7. 11:32
 9/13 anonim ***** válasza:
Fejd le a tejet, mielőtt felmész a kicsihez, akkor az egy órából nem megy el a fele fejéssel, hanem egyből mehet a cumisüveg, vagy kanál. Érdemes az előtejet lefejni és utána megpróbálni cicire rakni, hogy a zsírosabb tejhez jusson. Kitartás! Tápszert egyáltalán nem adnak neki? Azt a gyerekorvosnak kell elrendelnie, legalábbis nálunk így volt.
2011. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előtte fejj és vidd neki a már lefejtet! Minden kórházban van (kötelező) központi fejőgép, kérd, hogy adják, használhasd! Légy akaratos! Sajnos én is olyan helyen szültem, ahol tojtak a babák és a mamák fejére a csecsemősök, ráadásul mi sárgán, 3 nap után úgy jöttünk haza egy tápszeres recepttel, hogy senki nem mutatta meg, hogy szoptassak, még nem is evett anyatejet.

Ráadásul nem is engedtek fejni (csak titokban fejtem a kolosztrumot), mert hogy az elrontja a mellemet. Én ne mertem szólni, 2 hétig szenvedtünk mire beindult a tejem és szopiznia is sikerült... Légy bátor és állj ki a babádért! :)

Én nem mertem, de legközelebb tuti nem hagyom magam. :)

2011. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!