Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan reagáltok, ha idegenek...

Hogyan reagáltok, ha idegenek (távoli ismerősök, szomszéd, távoli rokon) érdeklődnek, szopik-e még a baba?

Figyelt kérdés
Sztem ez annyira intim dolog, én úgy utálok erre válaszolni. Főleg, h a kislányom 15 hónapos, és sokan hűledeznek, h még mindig cicizik. Hogyan lehet kikerülni a választ?
2010. jan. 11. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Én nem kerülöm ki a választ. A lányom 18 hós és én büszkén válaszolom, hogy igen, még naponta többször cicizik. Aki hüledezik, az meg le van tojva (nálunk a családban van olyan, aki minden alkalommal megkérdezi, hogy még szopik-e, és ha mondom, hogy igen, akkor a válasz: úristen, hogy fogod leszoktatni? Hát ez legyen az én bajom...)
2010. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én válaszolok és kész. Ő kérdezte, ő akarja tudni, hát legyen. Nekem nem fáj...

Én különben örülök neki, hogy szopik, tehát nem zavar a kérdés...

2010. jan. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez mindenkinel igy van szerintem. Marmint, hogy egyfolytaban ez a temajuk. Ha cicizik miert, ha nem akkor miert nem?!!! Kiburitoak az emberek. Igen, ez teljesen intim dolog kellene hogy legyen. De probald lazan kezelni, terelni a szot. Ha kerdeznek gyorsan valaszoljal es kerdezzel te is toluk, hogy elterelodjon a szo a te MELLEIDROL!

En is szoptattam 2 eves koraig a gyerekemet, es nekem is beszoltak FERFIAK (mi kozuk van hozza???) a rokonsagbol, hogy minek ilyen sokaig szoptatni. Logni fog a mellem, es majd a koldokomig er, meg ilyesmi dolgokat.

Nem ertem, hogy miert foglalkoznak az emberek mindig massal, miert nem csak magukkal.

Mondd meg, hogy szopik es eszik is. Kesz. Tereld a szot, mert a sirba visznek!!!

2010. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fúú!Ezt én is úgy utálom!Főleg amikor látásból ismert embereknek is ez az első kérdése.Nem tudom,valahogy nekem soha nem jutott eszembe még megkérdezni ilyet senkitől...
2010. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Az én fiam 19 hós és még szopizik.Amikor valaki "kiakad"ezen,akkor egyszerűen megkérdezem,hogy mit aján helyette?A vizezett bolti tejet?vagy a méregdrága babatejet vagy tápszert?De még erre senki sem tudott mit felelni!Én igen is büszkén vállalom,hogy még szopizik ráadásul 16 hetes terhes vagyok és így is szoptatok.Na ezen,hogy kiakadnak a legtöbben!
2010. jan. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy nem, már nem szopik, és kész. Akkor legalább nem kérdeznek tovább, mintha azt mondod, hogy igen, szopik.
2010. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem örülök, hiszen alig van tejem, és ez egy fájó pont. Utálom, ha megkérdezik. Az anyósom napában kétszer megkérdezte...
2010. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Tőlem azt szokták kérdezni, hogy van-e még elég tejem. 5 hónapos a babám, de anyósom mondta, hogy hagyjuk ott egy hétre, majd ad neki addig tápszert. Ő tudna így többet babázni, de a gyerek érdekeit letojja.
2010. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg kérdezik, hogy milyen gyakran szoptatom, meg ne szoptassam gyakran, mert csak cumizik (?) a mellemen. Kinek mi köze hozzá?
2010. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abszolút nem zavar, mivel 18 hónapos koráig szopizott a kisfiam és (úgy tünik) senki nem gondolta rólam, hogy eddig "képes" leszek rá (vékony vagyok), mindig is nagyon büszke voltam!
2010. jan. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!