Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » MI lehet a gond? Nem tudom mi...

MI lehet a gond? Nem tudom mi lehet a megoldás?!

Figyelt kérdés
Kb 5. napja kínlódik a 12 hetes kislányom szopizás közben, sokszor elengedi a cicit utána visszacuppan, rugkapál, felsír.Kb. 4 óránként eszik, igény szerint. Eddig nem volt ilyen gondunk, nem tudom mit csináljak!? Múltkor bevettem gyógyszert iszonyatos erős fejfájásra ,ezért lefejtem a tejem, 190ml-t sikerült és még talán maradt is egy kicsi, tehát elvileg elég tejem is van.
2010. jan. 13. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 12 hetes és egy ideje ő is ezt csinálja. Én sem értem. Arra gondoltam hogy a pocija. Nincs eldugulva esetleg az orra?Volt már hogy kiszívtam az orrát (volt is benne kicsi,pedig nem látszott) és utána jobb lett. De sajnos nem mindig jön be.
2010. jan. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennek ezerféle oka lehet, az is lehet amit az előttem válaszoló irta. De lehet hogy csak türelmetlen evés közben mert mással szeretne foglalkozni, játszani, nézelődni, de közben éhes is. Az én kislányom fél éves és már egy jó ideje lehetlen nyugalomban megszoptatni, mert minden neszre figyel, kaparássza a kanapét, el akar mászni, minden más érdekli és ha erőltetem a cicit akkor ordit. Kész türelemjáték.
2010. jan. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen szoktam azzal is probálkozni, de ha sikerül is büfizni és visszateszem ugyan úgy kínlódik :( És minden egyes evés így megy a napokban.
2010. jan. 13. 12:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Először arra gondoltam hogy görcsölhet a hasa, olvastam hogy másnál is volt ilyen felirattam a papaverines oldatot, de még nem adtam neki mert nem vagyok benne biztos hogy ez a baj.De nála még sztem nem az van hogy elterné bármi is a figyelmét, mert csukott szemmel akár éjszaka is ezt csinálja, és akkor pl síri csönd van.És az elején még csak kapálózik, el-el engedi a cicit, és szép fokozatosan romlik a helyet, kezd felsírni majd egészen ordításig várok türelmesen utána már úgy látom kynlódás az egész akkor vállra teszem, csak nem tudom ez idő alatt mennyit sikerül ennie.
2010. jan. 13. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is így megy az evés, de nálunk rájöttem, hogy a büfi az oka. Kb 5-10 percig eszik, majd elekzedi azt amit te írtál. Ilyenkor büfizetetm úgy 45-50 percig (!), és mindig-mindig jön egy-egy picike büfi. Ha utána visszateszem a cicire eszik még egy keveset és ált-ban el is alszik. Mondjk tudom ez sem a legjobb, de így legalább megeszi azt a mennyiséget ami neki kell.
2010. jan. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam még nyolc hetes lesz és kb. 3 napja csinálta ezt, azzal párosítva, hogy elalvás után egy órával sírva felébredt, pedig amúgy nem sírva ébred. Megkérdeztem a védőnőt, azt mondta, hogy túletettem a gyereket és emiatt fáj a hasa. Nem tudott rendesen kakilni sem, most napi 10-20 ml kamilla teát adok neki, úgyhogy tegnap meg ma már valamivel jobb a helyzet, de evés közben még mindig folyamatosan büfizik, vissza a tejcsit, ami ugyebár azt jelzi, hogy még mindig nincs rendesen kiürülve a kis pocakja.

2010. jan. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!