Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a gond? Mi a megoldás?

Mi lehet a gond? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
2hónapos kisfiam nem tud segítség nélkül kakálni.Egyszer lázmérőzni kell,egyszer meg hashajtót kell adni neki.Mi lehet a baj?mit tegyek,hogy segítség nélkül is menjen neki?tápszeres+anyatejes
2010. okt. 31. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Kamillatea sok cukorral,nekem ez vált be.

Amugy előfordul az ilyen az én fiam 2 hétig csak igy tudott kakilni.

Jobbulást.

2010. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
CUKROT NE!!!
2010. okt. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

esetleg megpróbálhattok tápszert váltani, valszeg amiatt szorulásos. én sok kisbabát gondozta már és az én tapasztalatom az, hogy a BEBA tápok a legkönnyebben emészthetők az itthon kaphatóak közül. De konzultáljatok orvossal,védőnővel is.


Egyébként a kamillatea is megér némi próbálkozást, meg ha a dokitok rábólint, akkor felhígított őszilével is lehet lazítani a székeltet, bár azt inkább már 3-4 hótól szokták javasolni. De még mindig jobb, mint a végbelét stimulálni meg szintetikus lónyálakkal terhelni a szervezetét.

3-4 hós korától pedig ha a leveket jól bírja, akkor szilva és barackpürékkel is lehet próbálkozni.


sok sikert :-)

2010. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kamilla tea cukor nelkul is megteszi a hatasat!!

Hidd el en ugy hasznaltam es segitett!!

Viszont nem lehet kuraszeruen hasznalni (egy-egy alkalommal segitseg nyujtaskent nagyon jo), mert tonkreteheti a belbolyhokat a gyulladascsokkento hatasa.


A tapszervaltas is jo otlet, de ezt dokival/vedonovel beszeld meg.


En babamasszazs tanfolyamot vegeztem el es az is nagy segitseg.


Probaltal Neki esetleg lehutott forralt vizet adni tapszer utan?

Anyatej utan nem kell, de tapszer utan lehet jol esne Neki.


Jobbulast!

2010. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez volt 3 hónapos korában hetekig - anyatejes baba -, és semmi se használt: kamillatea cukorral, cukor nélkül, ánizstea, lázmérőzés, gyümölcspép, semmi. A glicerines kúp meghozta az eredményt, de ahhoz meg hozzászokhat a gyerek, aztán anélkül nem lesz kaki egyáltalán... Szóval ez csak vészhelyzetre jó.


Nekünk a Laveolac szirup segített, én is itt olvastam róla. Napi 5 milit adtam neki, amíg meg nem jött a várva várt kaki. Kb 3 ilyen sorozatot kellett beadnom neki, aután kezdett rendeződni a helyzet, és naponta, másnaponta van széklete megint. Azóta nem tért vissza a probléma. Fél üveg fogyott csak el.

2010. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is kamillateát használtam a kislányomnak, de csak naturon, cukor nélkül. De volt, hogy mentem volna csinálni a teát és már volt eredmény, tea nélkül is! Szerencsére csak 2x kellett alkalmaznom!
2010. okt. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!